Gyorshírként
Kezdőlap / A Simple Női Liga hírei / JSL13: A DVTK készülhet a felsőházi rájátszásra
A Haladás védelme nem bírt Vachter Zsófiával és csatártársaival (Fotó: dvtk.eu / Szabó Krisztián)

JSL13: A DVTK készülhet a felsőházi rájátszásra

A Jet-Sol Liga 13. fordulójában a legutóbbi évtized két bajnokcsapata, az MTK Hungária és a Ferencváros vívott rangadót – mégsem ezt a meccset kísérte a legnagyobb érdeklődés.

Pedig, ha a vendég listavezető számára inkább csak a presztizs számított a meccs tétjének, az MTK aligha mondhatott le a pontok megszerzéséről: a kék-fehérek a tabella második helyén, bajnoki döntőt ígérő pozícióban állnak, de azért még maguk mögé kell tekintgetni, az ETO-ra és a DVTK-ra.

A Ferencváros nem nevezte a kezdőcsapatba Samu Annát, Fenyvesi Evelint, Szabó Viktóriát, Kocsán Petrát, Szeitl Szilviát és Marija Aleksić-et – ha utóbbi magyar volna és nem bosnyák, így együtt, több mint a válogatott felét kitennék. Könnyen elképzelhető, hogy a zöld-fehérek, tetemes előnyük birtokában, inkább már a két csapat két hét múlva esedékes kupaelődöntőjére helyeztek nagyobb hangsúlyt.

Az MTK-ban bemutatkozott a hónap elején, az Egyesült Államokból érkezett Lauren Berman – az apró termetű támadóé volt talán a meccs legígéretesebb próbálkozása (mellette a talán túlságosan önzetlen Mátyás Noémi, valamint Csányi Diána veszélyeztette Németh Júlia kapuját), míg a másik oldalon Szladjana Bulatovics szabadrúgását érdemes említeni: erő volt benne, de az irányzékon érdemes lett volna még állítani.

Így, végül nem született gól, a meccs után ugyanaz az eredmény, mint előtte volt – ez egyébként a szezon harmadik 0-0-s kilencven perce.

Miskolcon, pontosabban Diósgyőrben „ki-ki” meccset vívott a Felsőházba kerülésért a DVTK és a Haladás-Viktória. A hazai csapat két, 11-esből lőtt góllal (mindkettő esetében feleslegesnek tűnik a szabálytalanság) viszonylag hamar előnyt szerzett, sőt ezt a második félidőben még növelni tudta egy újabb Sandu-góllal. Bár a szombaton, az ETO ellen nyerő Astrának matematikai esélye maradt még a felsőházra, gyakorlatilag kijelenthető: a Diósgyőr a 3-0-ás győzelemmel, ott van a legjobb négy között, folytatódik a 2010-es évek közepének „gyakorlata”: a legutóbbi hat bajnokság közül csak a 2016-2017-esben nem jutott be újonc a Felsőházba. (2013 Hegyvidék SE; 2014 Ferencváros; 2015 Dorogi Diófa; 2016: ETO FC Győr; 2018 DVTK).

Talán váratlan, ám megérdemelt győzelmet aratott az Astra HFC (2-1), az ötlettelenül, súlytalan támadójátékkal futballozó ETO FC Győr ellen – bár tény az is, Szabó Boglárka rögzített játékhelyzetekből, egyéni, védekezési hibákat kihasználva szerezte a hazai csapat mindkét találatát. Nem volt, nincs könnyű helyzetben Horváth Tamás, az ETO edzője, mert az őszi alapcsapatából legalább öt játékost kellett pótolnia. Kapus, például már a harmadik állt a háló előtt Aline Reis távozása óta – az újonc Szalai Fanni (a mezőnyben is avatott az ETO újonc fiatalt, Csízi Fannit) egyébként két bravúrt is bemutatott.

A Kóka FNLA és az Újpest másodszor találkozott a szezonban – alighanem azonban, lesz még legalább négy további meccsük. A kiesés ellen csatázók meccsét a vártnál talán nagyobb különbséggel nyerte meg Berla Attila csapata, amelyben a 15 éves Papp Luca duplázni tudott. A 6-0-s, hazai győzelemmel végződött meccsen, a télen igazolt Fogl Katalin megszerezte első kókai gólját – bár nem túl elegáns a hölgyek korát emlegetni, de a zöldek többi gólszerzője annyira fiatal, hogy „párban” sincs annyi idős, mint a 25-szörös válogatott csatár.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Íme, a Jet-Sol Liga bajnoki döntőinek összefoglalói!

A Magyar Labdarúgó Szövetség női szakága 2013 tavaszán döntött arról, hogy új "intézményt", bajnoki döntőt ...