Gyorshírként
Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Jakabfi Zsani győzelemmel ünnepelte a születésnapját

Jakabfi Zsani győzelemmel ünnepelte a születésnapját

Az Allianz Frauen Bundesliga első tavaszi fordulója megmutatta, miért tartjuk a német elitet Európa női topbajnokságai közül a legkiegyensúlyozottabbnak!
A Bayern München nyert, tartani tudja a lépést a Hoffenheimben is győző VfL Wolfsburggal, de a bajorok alaposan megizzasztották szurkolóikat a középmezőny aljába tartozó (ám, kiemelkedő képességű játékosokkal is büszkélkedő!) SGS Essen elleni, müncheni mérkőzésen. A 75. percben még a vendégek vezettek – a Bayern a négy perccel korábban beállt Rolser góljával egyenlített, a győztes találatot pedig a svéd Fridolina Rolfo a 90. percben vitte be – emlékezhetünk rá onnan is, hogy játszott a magyar válogatott ellen az őszi vb-selejtezőn.
Nicole Rolser is szupercserének bizonyult, ám volt még nála is „szuperebb” – de, ne szaladjunk ennyire előre. Alkalmasint az egész bajnokság legnagyobb meglepetése született Duisburgban, ahol az eddig pont nélkül álló Zebrák nyerni tudtak a Freiburg ellen: Linda Magulléknak sokba kerülhet a váratlan vereség. Messze a vége, de az sem kizárt, hogy most bukták el a BL-szereplés lehetőségét.
A Zebrák váltottak a héten, új seriff van a városban, az eddigi pályaedző, Robert Augustin lett a főnök. A váltás olyan jól sikerült, hogy rögtön nyerni tudott az MSV Duisburg – a 90. percben győztes gólt szerző, kanadai-kínai Danica Wut a 88. percben küldte pályára Augustin.
Meglepetés született Sandban is, és ennek nagyon örülünk. A tavalyi kupadöntős SC Sand a 30. percben már 2-0-ra vezetett Tóth Gabi Werder Bremene ellen, de Timonék az 50. percre kiegyenlítettek és meg is tudták tartani az eredményt. A magyar védő „szokásához híven” végigjátszotta a meccset.
Nyert, és tovább nyomul a tabella tetején a VfL Wolfsburg. A Farkasok 11 légióst neveztek a TSG 1899 Hoffenheim elleni meccsre, köztük a ma 28. születésnapját ünneplő Jakabfi Zsanettet is – méghozzá a kezdőcsapatba. Pernille Harder az első negyedóra végén juttatta előnyhöz a bajnokcsapatot, azután több gól már nem esett, ez az 1–0 lett a végeredmény. Zsani több mint egy órát játszott, a mérkőzés utolsó, szűk harmadára állt be helyette az amerikai Ella Masar-McLeod.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Az Anderlecht szélnek ereszti bajnokcsapatát

Belgiumban az ország legpatinásabb futballklubja, az RSC Anderlecht (Dames) nyerte meg a női labdarúgó bajnokságot. ...