Gyorshírként
Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Döntetlen-nap a SheBelieves Cupon
Marozsán Dzsenifer ezúttal nem bírt az angol védőkkel (Fotó: dfb.de)

Döntetlen-nap a SheBelieves Cupon

A 2018-as SheBelieves Cup második napján, mindkét meccsen döntetlen született. A házigazda Egyesült Államok a kiegyenesedő franciákkal, Németország pedig Angliával remizett.
Kiegyenlített meccset játszott a USWNT a következő világbajnokság házigazdájával. A 35. percben, egy kapu előtti kavarodást góllal lezárva, Mallory Pugh juttatta vezetéshez az amerikai csapatot, ám bő két perccel később Eugenie Le Sommer egyenlíteni tudott. Mind a két oldalon voltak még helyzetek, mind, ahogy mind a két edzőre igaz az is, hogy igyekezett minél több játékost megnézni – Jill Ellis például a kispadra ültette Carli Lloydot, és nem játszott Julie Ertz, valamint az amerikaiak talán legjobb védője, Becky Sauerbrunn sem, de a franciák sincsenek a „saját” világbajnokságuk előtt könnyű helyzetben így, hogy nincsenek tétmeccseik.
A döntetlen a játék képe alapján reális.
A megszerzett 1-1 pont azt jelenti, hogy a Corinne Diacre csapata már nem nyerheti meg a kupát, a USWNT-nek pedig nyernie kell az angolok ellen.
Mind a két válogatott, az Egyesült Államok és Anglia is négy-négy ponttal áll a SheBelieves Cup tabelláján, miután Phil Neville csapata döntetlent játszott a Frauen Nationalelffel. Nem csak a látottak, de a meccs statisztikái is német fölényt mutatnak, és az eredmény alakulása is ezt támasztja alá.
Az apró Hasret Kayikçi góljával Németország szerzett vezetést, de ezt Ellen White gyakorlatilag a középkezdésből indulva kiegyenlítette. A második félidőben hosszú gólcsendet tört meg az újabb német gól, ami tulajdonképpen an-gól volt, ami ön-gól: Lina Magull lövése a kapufáról pattant az ötösön kívül álló Millie Bright sarkára, onnan pedig a hálóba. A Lionesses nem adta fel, és Ellen White második gólját lőve egyenlített.
Németország válogatottja a legutóbbi öt meccséből csak kettőt (közte a Feröer elleni 11-0-s vb-selejtezőt) tudott megnyerni, és ez azért nem jellemző rá. Lehet, hogy Stefi Jones nem Neid, lehet, hogy a jelenlegi generációnak nincsenek olyan extraklasszis támadói, mint a korábbi érának – van még azért szűk másfél év, hogy a vb-n az „olimpiai csapat” és ne az „Eb-csapat” játsszon.

SheBelieves Cup, 2018.
Egyesült Államok – Franciaország 1-1, Németország – Anglia 2-2.

A kupa tabellája, az utolsó, szerdai (csütörtöki) forduló előtt: 1. Anglia 4 pont (6-3), 2. Egyesült Államok 4 (2-1), 3. Németország 1 (2-3), 4. Franciaország 1 (2-5).

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Az Anderlecht szélnek ereszti bajnokcsapatát

Belgiumban az ország legpatinásabb futballklubja, az RSC Anderlecht (Dames) nyerte meg a női labdarúgó bajnokságot. ...