Gyorshírként
Kezdőlap / A Simple Női Liga hírei / JSL4: Az ETO FC Győr, legyőzte a bajnokcsapatot!
Az ETO, bajnoki mérkőzésen, először győzte le az MTK-t

JSL4: Az ETO FC Győr, legyőzte a bajnokcsapatot!

Két váratlan eredményt is hozott a Jet-Sol Liga 4. fordulója: a Ferencváros pontot veszített Szombathelyen, az ETO FC Győr pedig legyőzte a bajnokcsapatot, az MTK Hungáriát. A Kóka-FNLA és a DVTK nem bírt egymással, míg az Astra a papírformát igazolva nyert az Újpest vendégeként.
Szombathelyen, a Király Sportlétesítményben, a hazaiak bő negyedórányi játék után, Heike Manhart góljával szereztek vezetést. Aki azt hitte, hogy a korábbi három fordulóban húsz (!) gólt szerző Ferencváros hamar válaszolni tud, tévedett: a gólkirály-jelölt Szladja Bulatovics a 89. percben lőtte a levegőből a hálóba Mosdóczi Evelin tökéletes beadást. Ez az 1-1 lett a mérkőzés végeredménye, aminek igazából egyik csapat sem örülhetett – inkább csak a felsőházba igyekvő vetélytársak.
Ha a korábbi évek eredményei alapján ez talán furcsa is, de az ETO FC Győr „győzelmi kényszerben” lépett pályára az MTK Hungária ellen – egy olyan alakulat ellen, amelyet korábban még soha nem győzött le bajnoki mérkőzésen. Sőt, az első félidő közepén az ETO – a gólszerző Nagy Lilla érdemét nem elvéve – „rúgatott egy gólt” az MTK-val, és utána futnia kellett az eredményért… A Dénes Dorka tökéletes indításával a védők mögé lépő Sipos Lilla a szünet előtt egyenlített, majd mindkét oldalon kimaradó helyzetek után, a 92. (!) percben a győztes találatot is megszerezte: Süle Dóra szinte kilátástalan labdát mentett meg az oldalvonalnál, centerezést pedig Sipos a lábak között a hálóba lőtte.
Az Astra a két Katalin, Fogl és Godvár duplájával, valamint az első élvonalbeli gólját szerző Gimes Georgina találatával, 5-0-ra győzte le az Újpestet a Szusza Ferenc Stadionban, az újonc DVTK és a Kóka-FNLA budapesti mérkőzésén viszont nem láttak gólt a nézők – Berla Attila csapata az első pontját szerezte, de továbbra is gólképtelen.