Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / NB II: Az Airnergy “besegített” a Kelen SC-nek
A Kincses Ernő által irányított Airnergy meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott (Fotó facebook/Airnergy)

NB II: Az Airnergy “besegített” a Kelen SC-nek

Az NB II-ben a télen két, NB I-es rutinnal is rendelkező játékossal, Csorbai Nikolettel és Gula Eszterrel megerősített Airnergyé a forduló meglepetése: Kincses Ernő csapata Kókai Krisztina és Pável Dominika góljaival a szünetre kétgólos előnyt szerzett Makón, a listavezető St. Mihály ellen, és miután a második félidőben Lipták Lilla csak szépíteni tudott, el is hozta mindhárom pontot. Bár az eltérő meccsszám kicsit bezavar a képbe, a 2018-ban bajnoki meccset még nem játszott Kelen SC a vesztett pontokat tekintve most jobban áll a feljutásért vívott harcban, mint a St. Mihály.

Maradva a Keleti csoportnál, nyert mindkét nyíregyházi csapat: a Szpari Egerben, 13-0-ra (Boros Edina lőtte a legtöbbet, ötöt, pedig csak 70 percet játszott), a Nyírség NSC pedig Monoron. Kósa János csapatának (ha az Eger elleni 9-0-t nem számoljuk) ez volt a szezonban az első idegenbeli sikere, méghozzá olyan csapat ellen, amely ősszel, otthon, pontot vett el a Kelentől.

A Nyugati csoportban a listavezető PMFC-Kereszteslovagok már szombaton lejátszotta a maga meccsét. Rack Róbert csapata nyert 1-0-ra (a piros-feketék gólját „természetesen” Hartmann Szabina szerezte), de a vártnál, a papírforma által ígértnél lényegesen jobban megizzadt a Kőbányáért FNLA ellen.

Nagy hibát követett el, aki a múlt heti, katasztrofális veresége után leírta a Balatonfüredet! Iványi Gittáék talpra álltak, és 5-3-ra nyertek Zalaegerszegen. Ezzel továbbra is tartják a lépést a listavezetővel.

A Pécsnek és a Balatonfürednek 24-24, a Videotonnak pedig 23 pontja van a harmadik kör rajtja előtt. A Vidi vasárnap otthon, a Sóstón nyert, méghozzá elsősorban első félidei jó játékának köszönhetően, 5-0-ra, az SC Sopron ellen. Gajdóczi Tibor csapatában ezúttal is Trampler Kinga volt a legeredményesebb, három góllal – a 18 éves támadó ezzel átvette a vezetést a Nyugati csoport góllövőlistájának élén.