Gyorshírként
Kezdőlap / A Simple Női Liga hírei / JSL10: A Haladás-Viktória nyerte meg a “nyugati rangadót”

JSL10: A Haladás-Viktória nyerte meg a “nyugati rangadót”

Az újonc, de a felsőház csapataival remekül lépést tartó Diósgyőri VTK óriási esélyt szalasztott el az utolsó előtti őszi fordulóban.
Vachter Fanniék az MTK Hungáriát fogadták – Kazincbarcikán – azzal a tudattal: ha sikerül legyőzni a bajnokot, „szinte biztos” bejutásuk a legjobb négy közé, sőt egy pontra megközelítik a bajnokcsapatot.
Nem így történt, a sokáig gól nélküli mérkőzés hajrájában az „elnyűhetetlen” Méry Rita a hosszú sarokba csúsztatta Nagy Alexandra beadását, és ezzel Szabados György csapata hazavitte Barcikáról mindhárom pontot.
A Haladás-Viktória az első kilenc mérkőzésén roppant „szimmetrikusan” szerepelt (3-3 győzelem, döntetlen és vereség), ezúttal viszont le tudta győzni a brazil kapusa, Aline Reis távozásával alaposan meggyengült ETO-t. Ezen a találkozón is egyetlen hajrágól döntött, a 83. percben, Siklér Kinga egy szöglet nyomán megelőzte Sípos Lillát és a kapuba fejelte a Haladás győztes találatát. A szombathelyi csapat ezzel a tabella negyedik helyére ugrott, és élteti felsőházi reményeit – alkalmasint a DVTK, esetleg az Astra kárára.
Az Astra is győzni tudott a fordulóban, méghozzá az MTK-hoz (és a Ferencvároshoz) hasonlóan, idegenben. Pedig, mbBuzás Kata találatával (23. perc) a mérkőzés utolsó harmadáig a Kóka FNLA vezetett, ám ekkor az Astra három gólt szerezve fordított.
A listavezető Ferencváros valósággal kiütötte az Újpestet! Fenyvesi Evelin és Szabó Viktória 2-2 találatával, valamint Szladja Bulatovics, Allegra Poljak, Marija Alekszics, Csiki Anna, Nagy Ágnes és Kocsán Petra góljaival 10-ra győztek a zöld-fehérek. A találkozó tulajdonképpen az első negyvenöt percben eldőlt, az első félidőben hétgólos előnyt szerzett a Fradi.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Íme, a Jet-Sol Liga bajnoki döntőinek összefoglalói!

A Magyar Labdarúgó Szövetség női szakága 2013 tavaszán döntött arról, hogy új "intézményt", bajnoki döntőt ...