Gyorshírként
Kezdőlap / A hazai utánpótlás / A Vidi U16 is legyőzte az MTK-t
Pacsuta Dóra vezéregyénisége volt a Kóka ellen nyerő ETO-nak

A Vidi U16 is legyőzte az MTK-t

Az U16-os bajnokság Kiemelt csoportjában négy párból háromban az előzetesen is esélyesebbnek ítélt, a tabellán is előrébb álló csapat gyűjtötte be a három pontot, az ETO FC Győr, a St. Mihály és a Haladás-Viktória is magabiztos győzelmet aratott.

Pedig a listavezető győriek nem is az „alapcsapatukkal”, a korosztály legjobbjaival álltak fel, hiányoztak a kapusok (Borók Dorina és Csontos Szilvia távollétében Regőci Bogi lett a „beugró”), Plóner Szandra ismét az NB I-es meccsen játszott, de hiányzott például a házi gólkirály Hangyál Vanessza és ikertestvére, Laura is. „Cserébe” viszont Keglovich Ferenc több lehetőséget adott azoknak, akik még a fiataloknál is fiatalabbak: a 2005-ös Rozs Fanni például góllal hálálta meg a lehetőséget. A kókaiak elleni, 5-0-ra megnyert meccsen a góllövésben ezúttal egy védő jeleskedett leginkább: a duplázó Pacsuta Dóra.

A St. Mihály FC-nek tulajdonképpen 10 perc sem kellett, hogy eldöntse a diósgyőri mérkőzést. A szegediek a két Lilla, Török és Nagy góljaival már a 9. percben 2-0-ra, vezettek, azután 10 lett a vége. Az U16-os válogatott Török Lillát nem csak gyors találata miatt kell kiemelni: összesen ötöt lőtt, ugyanannyit, mint a mezőny további majd’ harminc játékosa, összesen.

Győzelemmel küzd tovább a rájátszásba, a legjobb ötbe kerülésért a Haladás-Viktória. A szombathelyi csapat (amely a maximális cserelehetőséget kihasználva, 18 lányt küldött pályára) ugyanúgy 3-0-ra nyert a PMFC ellen, mint a két csapat szeptemberi, pécsi mérkőzésén. Van még egy közös pont a két meccsben: Németh Zsófia Peónia „itt is, ott is” bevette Handler Kármen kapuját.

A forduló meglepetése a Videoton U16-osainak győzelme, az alaposan megtorpant MTK Hungária ellen. A vendég kék-fehérek a legutóbbi négy meccsükből hármat elveszítettek (igaz, közben a DVTK-t 17-0-ra verték), és most úgy tűnik, a St. Mihály és a Haladás is reménykedhet akár a bajnoki éremben is. A Vidi ősszel messze került a rájátszástól, Székely Zsuzsannáék hátránya az elhalasztott meccsekkel együtt is tetemes, de a futballban szinte semmi sem lehetetlen. Főként a női futballban…

Az U19-es Kiemelt csoportban a listavezető nem lépett pályára (az ETO elhalasztotta a DVTK elleni, hazai meccsét), a 2., a 3. és a 4. pedig győzött. Így, ha úgy tetszik, nem sok minden történt, de annak is igaza van, aki szerint a legjobb négy közé jutásra legesélyesebb csapatok léptek egyet a rájátszás felé.

A vasárnapi találkozókon győztes trojkából a Ferencváros győzött a legszűkebb különbséggel (2-1), de ne felejtsük el, hogy Győrik Alexandráéknak Szombathelyre kellett utazni a pontokért. A meccs elején, az 5. percben szerzett gyors góllal a Haladás-Viktória vezetett, de a Fradi még a szünet előtt fordított.

A bevett fordulat szerint, a „forduló rangadóját” játszotta az Astra HFC és a Kóka FNLA Csepelen. A múlt heti, váratlan vereség után a vendégek ezúttal erősebb csapattal álltak fel, és nyerni is tudtak (3-1). Az U19-es válogatott Haraszti Fanni, valamint Varga Dorottya első félidőben született góljait a második félidőben, a súlyos sérüléséből felépült Vári Viktória megtoldotta még eggyel – az Astra Vígh Diána révén szépített a hajrában.

Nyert az MTK is, 7-0-ra az Airnergy vendégeként. Az MTK-ban Vígh Klaudia és Bodnár Bianka duplázott, Anda Letícia, Dorner Dóra és Váradi Ráhel egy-egy gólt szerzett. A kék-fehérek ezzel pontszámban beérték az egy meccsel kevesebbet játszott ETO-t.

Egy párosról nem esett még szó, a Videotonról és a kecskeméti Mercedes-KLA-ról. A két csapat halasztott, majd szerdán fogják lejátszani a meccsüket Székesfehérváron.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

A serdülőknél a Fradi és a St. Mihály is gólzáporral nyert

Három mérkőzést játszottak az országos utánpótlás bajnokságok Kiemelt csoportjaiban – ebből kettőn a Ferencváros lépett ...