Gyorshírként
Kezdőlap / A hazai utánpótlás / Csak az ETO-nak sikerült a “mesterhármas”
Kelenföldi Petra az ETO egyik vezére volt a Videoton elleni mérkőzésen

Csak az ETO-nak sikerült a “mesterhármas”

Április közepe hazai női futball-hétvégéjének győztese az ETO FC Győr – csak a zöld-fehéreknek sikerült a „mesterhármas”, megnyerni a meccset a Jet-Sol Ligában, és a két kiemelt utánpótlás-bajnokságban is. Az ETO igazán elégedett lehet, mert az „összesített” gólkülönbség is tekintélyes: 16-2.

Az U19-es bajnokság Kiemelt csoportjában a győriek az ebben a korosztályban valaha lényegesen erősebb szombathelyieket győzték le, 5-0-ra. Szalai Fanni továbbra is csak egy gólt kapott tavasszal, és ezen a meccsen is gólképesnek bizonyult a gólkirályi cím várományosa, Bódai Viktória, aki ha nem is „klasszikus” mesterhármast, de három gólt lőtt.

Az MTK Hungária FC, amely a győriek legfőbb vetélytársa az aranyéremért folyó harcban, az Astra HFC ellen győzött 6-1-re. A vendégek az első félidőben még jól tartották magukat a korábban MTK-s Kubitsch Eszter, valamint Dióssy Dorottya góljaival a szünetben 1-1-re állt a meccs, ám a fordulás után a kék-fehérek (Czellér Dorka három, és Jánosi Ninetta két góljával) bedarálták ellenfelüket.

A Kóka FNLA áll a tabella harmadik helyén, ugyanannyi ponttal, mint amennyi az MTK-nak van, bár a szombaton Ács Krisztina és Papp Csenge góljaival Kecskeméten, 2-1-re nyerő kókaiak egy meccsel többet játszottak már, mint az első két helyezett. Ezzel együtt, alkalmasint senki sem mondhatja, hogy Kerekes Eszteréknek semmi esélye valamely csillogó medáliára, azt pedig pláne nem, hogy nem szólhatnak bele az érmek elosztásába: még áprilisban, a rájátszás három meccse előtt játszanak az MTK-val, és az ETO-val is.

Ha matematikailag nem is dőlt még el, szinte biztosra vehetjük, hogy a rájátszásban, a jelenlegi három dobogós mellett a Ferencváros lesz a negyedik csapat. Horváth Levente tanítványai szombaton Diósgyőrben nyertek 16-0-ra – az lett volna a világ 8. csodája, ha ez nem így történik. A Fradiból Győrik Alexandra és Nagy Viki lőtt 4-4 gólt.

A serdülők bajnokságának Kiemelt csoportjában a listavezető ETO kétpontosra növelte előnyét. A győriek idegenben, a Videoton FC ellen nyertek 8-1-re. A végig jól játszó csapatból a két háromgólost, Kelenföldi Petrát és Lőrinczi Lillát kell kiemelni. (Szűcs Luca és Feketevízi Timi rúgta a „maradék” kettőt, a Vidi gólját pedig a korosztályos válogatott Székely Zsuzsi lőtte, ezzel még a hazaiak vezettek 1-0-ra.)

Az ETO nem csak a székesfehérvári meccsen „nyert”, hanem Szombathelyen is, ahol a rájátszás (az U16-osoknál 5 csapat jut a Felsőházba) felé haladó Haladás 2-2-es döntetlent játszott a Ferencvárossal. Berencsi Boglárka duplájával Németh Júlia csapata már 2-0-ra vezetett, de a Viktória – Hajba Jázmin és Varga Barbara góljaival – egyenlített.

Alsóháziak csatájában, a PMFC-MLE a 2004-es születésű Tóth Sára mesterhármasával 3-0-ra nyert a Kóka FNLA ellen, a „forduló rangadóján” pedig az MTK Hungária, a tabellán elfoglalt helyezésekhez képest váratlanul nagy különbséggel, 7-1-re nyert a szegediek ellen. Az MTK-ban a góllövőlistát óriási fölénnyel, 40 góllal vezető, 14 éves – az elitkörben az U17-es válogatottban is látott – Pápai Emőke bizonyult a legeredményesebbnek, 4 góllal, de duplázott a 2005-ös (!) Mayer Zsófi is. Az MTK hetedik találatát is 2004-es születésű játékos, Bokor Blanka szerezte, míg a St. Mihály szépítő gólját Mocsári Nikolett lőtte.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Nem “kismiska” a St. Mihály FC

Az U19-es bajnokság Kiemelt csoportjában az a meccs a legizgalmasabb, amelyiket nem játszották le. Az ...