Gyorshírként
Kezdőlap / Kiemelt cikkek / NB II: Az Airnergy az utolsó pillanatban egyenlített
A téli erősítésekkel, az Airnergy fényes éremről álmodhat

NB II: Az Airnergy az utolsó pillanatban egyenlített

Az NB II-es bajnokság Keleti csoportjában – ahogy arról tegnap hírt adtunk – a „forduló rangadóján” az Airnergy, Kókai Krisztina révén, a 92. percben lőtt gólt a Kelen SC hálójába, döntetlenre hozva a meccset. Ezzel az Airnergy egy, a Kelennel vetélkedő St. Mihály – kis logikai csavarral – két pontot szerzett a meccsel.
Hódi Mihály csapata „hozta a kötelezőt” a fordulóban, a bajnokság legnagyobb különbségű mérkőzésén 25-0-ra győzte le az Egert. A 25-ből a legtöbbet, hatot, Zimányi Kovács Anikó lőtte, de a szünetben lecserélt Lipták Lilla is háromig jutott. Ancsi 21 góllal vezeti a góllövőlistát, össze kell kapnia magát a többieknek, ha be akarják fogni.
Döntetlenre végződött a nyíregyházi derbi (1-1), Boros Edina gyors góljával hamar előnyt szerzett a Szpari, de Szűcs Éva még a szünet előtt egyenlített.
A tabella élén 7 pontos előnnyel masírozik a St. Mihály FC, de az üldöző Kelen (amelynek el kellett halasztani a Szpari elleni meccsét) csak négy ponttal veszített kevesebbet. Jól szerepel tavasszal a harmadik helyen álló Airnergy, de a márciusban négy meccsen szerzett 10 ponttal is tekintélyes még a hátránya a Kelen mögött.

A Nyugati csoportban a listavezető PMFC-Kereszteslovagok magabiztos, fölényes győzelmet aratott a becsülettel küzdő Ziccer NLE ellen. A 7-1-re megnyert meccsen a pécsiek között gólt lőtt Dudás Dia is – dupla öröm, ha annyi súlyos sérülés után valaki játszik, sőt jól játszik.
A ZTE Budapesten, a Kőbányáért FNLA ellen győzött 2-0-ra, Bánfi Evelin és Szegedi Anita első félidőben lőtt góljaival. Érdekesség, hogy a Kőbánya eddig egy meccset nyert meg az NB II-ben – a legelső meccsét.
A másodosztályban egyetlen mérkőzés maradt vasárnapra: a Nyugati csoport 2. és 3. helyezettjének meccse Balatonfüreden. A Videoton nem nagyon nézte a tabellát, inkább gólokat lőtt, méghozzá kilencet. Trampler Kinga újra elemében volt, hat gólt szerzett, de mellette a 16 éves Pécsi Dóra is duplázott.
A csoportot továbbra is a PMFC-Kereszteslovagok vezeti, 14 meccsből 30 ponttal, de most már a Videoton a második, 13 meccsen szerzett 26 pontjával. A következő fordulóban, a Húsvét utáni hétvégén fogadja a Vidi a pécsieket, alighanem ez lesz a „csoportdöntő”. Ha a fehérváriak nyernek, a papírforma szerint alkalmasint az NB I-ért játszhatnak, a PMFC-nek akár elég lehet egy döntetlen is.

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Finnországba utazik az U16-os válogatott

Az UEFA azzal is segíti a tagországok leány U17-es válogatottak minél sikeresebb szereplését az Európa-bajnoki ...