Gyorshírként
Kezdőlap / A Simple Női Liga hírei / JSL R3: A győri győzelemmel, a DVTK tapad az MTK-ra
Győrben nem csak a labdát vezető Kovács Laura, az ETO is elöl haladt, de a DVTK előzni tudott (Fotó: eto.hu)

JSL R3: A győri győzelemmel, a DVTK tapad az MTK-ra

A szezon végével megszűnő Felsőházi rájátszásnak éppen az az egyik vonzereje, hogy szoros, jó meccseket kínál, nehéz megmondani, melyik mérkőzés a „forduló rangadója”.

Hiszen, aggathatjuk-e a kitüntető címet más meccsre egy olyan hétvégén, amelyen Ferencváros – MTK Hungária FC mérkőzést is játszanak? „Elvileg” ne, ám a listavezető és a címvédő párviadala ezúttal roppant egyoldalú mérkőzést hozott. A Ferencváros három gyors gólnak köszönhetően, már a 20. percben, Fenyvesi, Diószegi és Bulatovics találataival 3-0-ra vezetett, és ezzel tulajdonképpen el is döntötte az összecsapást. A második félidőben egy-egy gólt láttak a nézők: Varga Lucáról saját kapujába került a labda, majd a 90. percben Nagy Lilla szépített.

Ferencváros – MTK Hungária 4-1 (3-0)

A közelgő Förch Női Magyar Kupa döntő miatt, már pénteken délelőtt, „matiné időben” összecsapott az ETO FC Győr és a kupafináléra készülő DVTK. A kérdés az volt, melyik csapat zárkőzik közelebb az MTK-hoz. Süle Dóra góljával az ETO jutott előnyhöz, a szünetben még a hazai csapat vezetett, ám a DVTK a fordulás után Gabby Veldman és Corina Olar találataival – egyébként két olyan góllal, amelyek előtt a zöld-fehérek is hibáztak – a maga javára fordította a mérkőzést. A DVTK – azután, hogy az MTK kikapott a Fraditól – három pontra megközelítette a címvédőt, saját kezébe véve „sorsát”.

ETO FC Győr – Diósgyőri VTK 1-2 (1-0)

Az Alsóházban, a Haladás-Viktória FC újabb magabiztos hazai győzelmet aratott: a szombathelyiek, az Astra elleni 9-0 után, ezúttal az Újpest FC ellen nyertek, 7-0-ra. Az első félidő végére hatgólos előnyt szerző Viktóriában Szakonyi Emese és Siklér Kinga is mesterhármast ért el. A két csapat, nem volt azonos súlycsoportban…

Haladás-Viktória FC – Újpest FC 7-0 (6-0)

Meglepően "kétarcú" csapat a Kóka-FNLA. A többségükben a Ferencváros közvetlen utánpótlását jelentő lányokból álló csapat esetében ez talán fiatalságuknak is betutható, mindenesetre tény: a szép győzelmek és a váratlan (különbségű) győzelmek váltogatják egymást a szezon során. Ezúttal, az utóbbira láttunk példát, az Astra HFC – a korábban a Kóka-FNLA-ban is látott Krascsenics Petra triplájával, valamint Szabó Boglárka góljával – magabiztos győzelmet aratott a fiatal vendégcsapat ellen.

Astra HFC – Kóka-FNLA 4-0 (1-0)