Gyorshírként
Kezdőlap / A hazai utánpótlás / U19: Nyolcpontos előnnyel bajnok az ETO

U19: Nyolcpontos előnnyel bajnok az ETO

Bár az, hogy a legerősebb U19-es bajnokságban, a Kiemelt csoportban az ETO FC Győr szerzi meg az aranyérmet, már egy héttel ezelőtt eldőlt, egyáltalán nem volt tét nélküli a két csapat utolsó fordulóbeli, győri összecsapása.

A "tétet" ezúttal a presztizs jelentette, mindkét gárda bizonyítani akart: a házigazda bajnokcsapat azt, hogy valóban az övé a korosztály legerősebb alakulata, amely "minden körülmények között" megnyerte volna a bajnoki címet, az MTK Hungária pedig szerette volna hárompontosnál kisebbre szűkíteni a két csapat közti különbséget, mutatva: amennyiben nincs a klub stábjának az a bizonyos, sajnálatos technikai hibája, az ő nyakába kerülhetett volna az aranyérem.

Süle János, az ETO edzője semmit sem bízott a véletlenre. A lehető legerősebb csapatot küldte pályára, közöttük olyanokat, mint Fél Patrícia, Fél Alexandra és Kovács Laura, akik a szezon során nemigen játszottak az ifiben. Nem is igazán volt kérdéses, ki nyeri a júniusi matinét: az ETO végig kézben tartotta a meccset, és tekintélyt parancsoló különbséggel nyert.

A hazaiak Böcskei Nikoletta góljával szereztek előnyt a meccs legelején, az 5. percben, majd ezt a bajnokság gólkirálya, Bódai Viktória toldotta meg még eggyel, alig túl a félidő közepén. A második játékrészben Horváth Cintia is Steinbach Eszter kapujába lőtte a labdát, és ez a 3-0 lett a végeredmény. (A gólvágók mellett azt is érdemes kiemelni, Szalai Fanni, az ETO kapusa nem kapott gólt a rájátszásban, az egész szezonban is mindössze tízet.)

Az ETO a bajnokság 21 mérkőzése közül 19-et megnyert (egyszer kikapott az MTK-tól, egyszer pedig remizett Kókán), végül 58 ponttal, nyolcpontos előnnyel nyerte meg – története során először – az U19-es korosztály aranyérmét.

Ezüstérmes az MTK Hungária FC, a bronz pedig a Kóka FNLA-é, amely utolsó mérkőzésén, szombaton, 8-1-re győzött a felsőház negyedik tagja, a Videoton FC ellen.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Nem csak az iskolaév, a női utánpótlás is rajtol a hétvégén

Szeptember első hétvégéjén – azután, hogy néhány előrehozott mérkőzést már le is játszottak – „hivatalosan” ...