Gyorshírként
Kezdőlap / A hazai utánpótlás / U16: Az ETO megrúgta a játékosok korosztályát az MTK-nak
Lőrinczi Lilla, az ETO házi gólkirálya, öt gólt lőtt az MTK ellen

U16: Az ETO megrúgta a játékosok korosztályát az MTK-nak

"Mellbevágó" eredmény született az U16-os bajnokság Kiemelt csoportjának felsőházi rájátszásában: a még az aranyéremre is esélyes ETO FC Győr – Budapesten, a Lantos Mihály sportközpontban (!) – 16-0-ra győzött az MTK Hungária FC fiataljai ellen. Őszintén szólva, nem emlékszem ilyenre, hogy akár az MTK, akár más élcsapat ilyen különbséggel kapott volna ki. A győriek közül a legtöbb gólt, hetet Zsédely Réka lőtt, de Lőrinczi Lilla, az ETO házi gólkirálya is ötig jutott.

A győzelemmel a győriek felzárkóztak a tabellán az ebben a fordulóban szabadnapos, listavezető Ferencváros mögé. A bajnoki aranyéremről az első két helyezett jövő vasárnapi, győri mérkőzése dönt majd – a pontelőnnyel álló Fradinak ezen a döntetlen is elég az elsőséghez. A két zöld-fehér gárda természetesen kétszer már találálkozott a bajnokság során, mindkétszer a hazai csapat győzött.

A Ferencvárosnak jelenleg 50, az ETO-nak 49, a harmadik helyen álló MTK-nak, valamint a negyedik St. Mihály FC-nek pedig egyaránt 34-34 pontja van azután, hogy a szegediek szombaton 2-1-re legyőzték a Haladás-Viktóriát. A pontegyenlőség ellenére, az utolsó forduló előtt eldőlt az is, hogy az MTK lesz a harmadik akkor is, esetleg vereséget szenved az utolsó játéknapon Szombathelyen. A pontok mellett, azonos lehet a két érintett csapat győzelmi száma is, ám a bajnokságot már befejező St. Mihály gólkülönbsége lényegesen rosszabb.

Ennek ellenére, le a kalappal, az élmezőnyben "egyetlen fecskének" számító, a legjobbak közé másodosztályú klub utánpótlásaként bejutott szegedi lányok előtt!

A Kiemelt csoport alsóházi rájátszásában a Videoton FC Bogdán Luca góljával, 1-0-ra legyőzte a Kóka-FNLA-t, míg a PMFC a DVTK ellen nyert, 6-0-ra. Ezen a meccsen Balogh Réka négy gólt szerzett.

Az alsóházi rájátszás befejeztével a Vidié a Kiemelt csoport 6. helye, 7. a PMFC-MLE, 8. a Kóka-FNLA, a 9., sereghajtó a DVTK.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

A váci Balláb FC nyerte meg a Fair Play-kupát

A Magyar Labdarúgó Szövetség a 2017-2018-as bajnoki évben is kiírta az "amatőr" középiskolás csapatok számára ...