Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / Nyugaton győzelemmel kezdett az esélyesek triója
A MOL Fehérvár FC nyerte meg a "forduló rangadóját". (Fotó: Jánosi Zsolt)

Nyugaton győzelemmel kezdett az esélyesek triója

A két kupaforduló után, augusztus utolsó hétvégéjén a bajnoki rajton léptek pályára a női NB II csapatai. Érdemes rögzíteni, hogy a harminc jelentkezőből végül 26 kezdte meg a szezont: a Vác-Deákvár és a Veszprém nevezését nem fogadta el a szövetség, a nagykanizsai Ziccer NLE és a Hajdúszoboszló pedig még a rajt előtt visszalépett.

A Nyugati csoportban mindhárom olyan gárda, amelyet a feljutásra is esélyesnek tarthatunk, magabiztos győzelemmel kezdte az idényt. A baranyai székhelyű Magyar Labdarúgó Egylet úgy tűnik – legalábbis, ami a felnőtt futballt illeti – kiheverte a nyáron kapott sebeket és 12-0-ra győzött a Pápai ELC ellen. Rack Róbert csapata góljainak majdnem a felét, ötöt Mateja Andrlic lőtte, de a hazaiak számára alkalmasint legalább ennyire fontos, hogy Maja Joscak is tudott már egy félidőt játszani.

Az újonc Puskás Akadémia is tizenkét gólos különbséggel nyert. Halászi Kinga csapata az SC Sopron ellen győzött 13-1-re: a felcsutiak közül Krascsenics Petra bizonyult a legszorgalmasabbnak – hét gólt termelt.

Jó játékkal, idegenben, erős ellenféllel szemben nyert a MOL Fehérvár FC. a székesfehérváriak a 2011 Champion-Metisnél vendégeskedtek, és Pécsi Dóra, valamint Földvári Fanni találataival, bő félóra után kettővel mentek. Juhász Andrea még a szünet előtt felélesztette a Metis reményeit, de nem sokkal a második félidő kezdete után Janus Iza is beköszönt, beállítva a 3-1-es végeredményt.

A szezon nyitómeccsét a Dunaújvárosban (is) otthon levő Szentlőrinc SE és a Csepel USE. Diamant Nikolett találatával a vendégek vezettek, de a Szentlőrinc Domján Boglárka és Rupa Edina góljaival fordított. A ZTE már az 5. percben 2-0-ra vezetett Balatonfüreden, de a vége „csak” 4-0 lett. Szegedi Anita és Bicsák Krisztina testvériesen megosztozott a gólokon, mindketten dupláztak. A Nimród-Kelen SC hazai győzelemmel rajtolt, Bognár Edina és Seres Dzsenifer találata szállította az FC Ajka elleni 2-0-s sikert.

A Keleti csoportban láthattuk a forduló meglepetését, a Cigánd SE pontot mentett a Nyíregyháza Spartacus ellen. A két csapat között kiváló a kapcsolat, amit mutat az is, hogy felcserélték a pályaválasztói jogot annak érdekében, hogy a borsodiak emlékezetes, villanyfényes mérkőzésen essenek át a tűzkeresztségen a női NB-s bajnokságban. A Szpari esélyeshez méltóan, Németh Kamilla és Nagy Panna góljaival, az első félidő közepére kétgólos előnyt szerzett, de a cigándiak nagy szívvel küzdve (Kocsová Kitti és László Viktória találataival), a fordulás után egyenlíteni tudtak. Az egy perccel korábban beállt (!) Kocsis Zsuzsanna kiállítása miatt az utolsó félórában, emberhátrányban játszott a Nyíregyháza, nem is tudta újból visszavenni az előnyt. A cigándi csapat lelkesedése pontot ért, a Szpari alkalmasint nem úgy kezdte a szezont, ahogy szerette volna, de aki a Keleti csoport esélyeit latolgatja, nyugodtan számoljon azért Paranai Enikőékkel is.

A cigándiakhoz hasonlóan NB II-es újonc FC Hatvan a Női Magyar Kupában aratott két győzelemmel a tarsolyában fogadta a Vasas Akadémiát. A mérkőzés elején úgy tűnt, a fővárosiak simán behúzzák a három pontot, Tarsoly Borbála és Turcsányi Vanda góljaival, bő negyedóra után 2-0-ra vezettek. Az FC Hatvan azonban Janik Vivien, majd Borkó Adrienn révén egyenlített, sőt a 89. percben Ónodi Vanessza a hálóba lőtte a Molnár Enikő elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt. 3-2-re nyert Roza László csapata, amely így a bajnokságban is győzelemmel rajtolt.

Újonc alakulatok találkoztak Szolnokon, ahol a Nagymágocsi NSE vendégeskedett. A szép kontratámadást góllal befejező Gila Nóra találatával a Csongrád megyeiek vezettek, de a duplázó Kovács Nelli, a Debrecent is megjárt Gajzágó Flóra, valamint a rutinos Kovács Kitti révén fordított a Szolnoki MÁV (4-1).

Az utolsó pillanatban kicsikart győzelemmel kezdte a szezont a Nyírség NSC. A Monor elleni mérkőzés Szűcs Éva és Sass Viki 2-2 góljával a 90. percben még döntetlenre állt, ám ekkor a télen a Szparitól igazolt Pócsik Lívia győztes gólt szerzett (3-2).

A hajrában – ha nem is ennyire a meccs végén – lőtt gólokkal csikarta ki a győzelmet a BVSC-Zugló is a Gyulai Amazonok ellen. Varga Katinka és Lehoczki Noémi találataival a 80. percig 1-1 volt a meccs, a végjátékban azonban döntött a rutin: a névnapját ünneplő Molnár Rózsa, valamint Gulyás Tímea találatainak köszönhetően, Steer Ferenc csapata győzött (3-1).

Az Újpest FC – Kazincbarcika találkozót szeptember 9-re halasztották.