Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / Női NB II: Barcikán játszották a forduló legizgalmasabb meccsét
A Nyírség NSC fordulatos meccsen szerzett pontot Kazincbarcikán (Fotó: Csernyik István)

Női NB II: Barcikán játszották a forduló legizgalmasabb meccsét

A női labdarúgó NB II 2. fordulójában rangadót játszottak a Nyugati csoportban: a Puskás Akadémia Székesfehérváron tudott győzni a MOL Fehérvár FC ellen.

A 4-1-es vendéggyőzelemmel végződött mérkőzésen már az első negyedóra végére kétgólos előnyben volt a Puskás: előbb a nyilvánvalóan „nem NB II-es szintű” Krascsenics Petra, majd a Siófokról indult, utóbb az MTK utánpótlásában pallérozódott egykori korosztályos válogatott Kovács Eszter vette be a fiatal Németh Noémi kapuját. A fordulás után szinte azonnal, ismét Krascsenics Petra szerzett gólt (ez a Puskásban edzőként is dolgozó 9. gólja a két bajnokin), majd Ferencz Flóra szerezte a vendégek negyedik találatát. A Vidi Gergics Miléna révén szépített a 68. percben.

Győzött, és ezzel továbbra is százszázalékos a Magyar Labdarúgó Egylet. Az MLE Sopronban győzött, erősen tartalékos összeállításban, hiszen hiányoztak a pakliból horvát ászai. A koronavírus-járvány és az ezzel összefüggésben lezárt határok alaposan megnehezítik a baranyaiak dolgát, de eddig hozták a kötelezőt. Az SC Sopron ellen 6-3-as győzelem során a duplázó Csorbai Nikolett lőtte a legtöbb gólt, de nem ő lett a meccs legeredményesebb gólvágója: mindhárom soproni gólt a nyáron Pápáról érkezett Beimli Katalin lőtte.

Két meccs után hatpontos a Nimród-Kelen SC is. A kelenföldi csapat a Pápai ELC ellen győzött 3-1-re, idegenben, méghozzá úgy, hogy a szünetben még a hazaiak vezettek.

A mezőny negyedik hibátlan csapata a Zalaegerszegi TE, amely a mindig szervezett Airnergy ellen győzött (Bicsák Krisztina és a 16 esztendős Varró Veronika góljaival) 2-0-ra.

A forduló egyik meglepetés-eredménye a Csepel USC győzelme a 2011 Champion-Metis ellen. Boda Dzsenifer és Diamant Nikolett góljaival bő félóra után kettővel ment Kincses Ernő csapata, és a Metis a második félidőben (Horváth Hanna révén) csak szépíteni tudott.

Ajkán a hazaiak nyerték meg a szomszédvárak csatárát. Egy félidő után még 0-0-ra állt az FC AjkaBalatonfüred találkozó, de a folytatásban Berzsenyiné Kasza Nikolett szinte első labdaérintéséből gólt szerzett, majd a korábban a Füredben is játszott Ferencz Brigitta is vágott egyet (2-0).

A Keleti csoportban a most debütáló Soroksár szerezte a legtöbb gólt. A Rőhberg Zsanettel (sőt, a hírek szerint Fogl Katalinnal is) megerősített csapat a Szolnoki MÁV ellen győzött 7-0-ra.

Magabiztos győzelmet aratott a Nyíregyháza Spartacus Monoron. Nagy Panna mesterhármasával került előnybe a Szpari, majd a két Bianka, Bukta és Urai is gólt lőtt, így alakult ki az 5-0-s végeredmény.

Idegenben, Nagymágocson, szép számú nézősereg előtt győzött a BVSC-Zugló (0-3), amely második győzelmének köszönhetően, hat ponttal, a csoport tabellájának élén áll. A „Vasutas” góljai közül az NB-s női futballban rutinosnak számító Balogh Nikolett lőtt kettőt, míg a harmadikat a fiatal Szűcs Alexandra szerezte, a találkozó utolsó percében.

Hatpontos az FC Hatvan is, amely Gyulán aratott szép, a második félidő alapján magabiztos győzelmet (2-5). Az 5. percben már 1-1 volt az eredmény, előbb a hatvani Szalontai Georgina, majd Balogh Noémi szerzett gólt. Újabb gólváltást követően (Janik Vivien, illetve Bartha Boglárka) a 44. percben 2-2-re állt a meccs, ám még a szünet előtt Molnár Enikő kiharcolt egy 11-est és értékesítette is: előnnyel fordult a vendégcsapat, amely azután a második játékrészben, Janik Vivien és Borkó Adrienn góljaival, fölényessé is tudta tenni győzelmét.

A forduló legizgalmasabb meccsét a Kazincbarcikai SC és a Nyírség NSC összecsapása hozta. Balogh Dominika és Szűcs Éva egyaránt két-két gólt szerzett, de nem csak erre érdemes figyelnünk, hanem a fordulatokra is. Éva első góljával a Nyírség vezetett, de ezt a nyáron a DVTK-ból barcikára igazolt támadó kiegyenlítette. Újra a Nyírség következett, a fiatal Balogh Panna góljával, de hamar jött az egyenlítés, Gyurján Ágnesről saját kapujába került a labda. A 78. percben viszont Balogh Dominika szerzett újabb gólt, ezzel a meccs során először, a hazaiak vezettek. De, Szűcs Éva nem azért majd’ évtizede a Nyírség ikonja, hogy ne legyen válasza: a 85. percben egyenlített (3-3).

Elmaradt a Vasas Akadémia és az Újpest FC mérkőzése, mert a hazai csapat több játékosa esetében felvetődött a gyanú, hogy koronavírus-fertőzöttel érintkezett.

A bajnoki címre is esélyes lilák nem maradtak sokáig meccs nélkül, szerdán Újpesten lejátszották a Kazincbarcikai SC elleni, az első fordulóból elhalasztott meccsüket. Léner Fanni duplájára (10., 44.), valamint Benkő Mónika (30.) és Diana Moldovan (90.) góljaira a barciak közül Hegedűs Eszter (61.) válaszolt, így alakult ki a 4-1-es hazai győzelem.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

NB II: Magabiztosan nyertek a “nagyágyúk”

A Női NB II 5. fordulójában, mindkét csoportban magabiztosan nyertek a „nagyágyúk”. A Keleti csoportban ...