Gyorshírként
Kezdőlap / Kiemelt cikkek / NB II: Szobrot, Szűcs Évának!
A Nyírség NSC, Szűcs Éva vezérletével, sikerrel vette a hétvégi akadályt (Fotó: Csernyik István via facebook)

NB II: Szobrot, Szűcs Évának!

Egyáltalán nem csodálkoznék, ha a Nyírségben szobrot emelnének Szűcs Évának… Kósa János csapatának kitűnő, rutinos támadója, ismét, ezúttal mesterhármassal tudott a Nyírség NSC vezére lenni. A BVSC-Zugló elleni találkozón, Szűcs Alexandra találatával a vendégek jutottak előnyhöz. Az Évához hasonlóan, rutinos Bodor Renáta egyenlített, majd hősünk következett, aki három találatával beállította a 4-1-es végeredményt. A 3-7. helyet célzó két gárdából a vesztett pontokat figyelve, a forduló előtt a BVSC állt jobban, ez most megfordult. Igaz, a Nyírségre még vár a csoport két nagyágyúja, az Újpest és a Soroksár elleni őszi meccs.

Továbbra is százszázalékos az Újpest FC, amely ezúttal az ősz eddigi meglepetéscsapata, az FC Hatvan ellen nyert. A lilák a 24. percben, Mátyás Noémi révén szereztek előnyt, úgy, hogy addigra Orgoványi Dóra, a hatvaniak kapusa már kivédett egy tizenegyest. Az FC Hatvan a védők között kiugró Janik Vivien találatával egyenlített, és a 87. percig tartotta is az 1-1-et. Három perccel a rendes játékidő lejárta előtt Nagy Alexandra fejelt gólt, eldöntve ezzel a mérkőzést. Ezzel még nem volt vége, a hosszabbításban, a 101. percben Kajdy Janka állította be a 3-1-es végeredményt.

Fölényes győzelmet aratott és az Újpest FC-hez hasonlóan százszázalékos a Soroksár SC is. (A Keleti csoport két bajnokesélyese vasárnap, 17 órától, Újpesten csap össze.) Vágó Fanny csapata a legveszélyesebb támadóját, Balogh Dominikát nélkülöző Kazincbarcika ellen győzött 8-0-ra. Terestyényi Anna, a soroksáriak kapusa még nem kapott gólt a bajnokságban – nagy bravúr lesz, ha hétfőn is ezt mondhatjuk.

Szorgosan gyűjtögeti a pontokat a legutóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyerő Vasas Akadémia. A piros-kékek idegenben, Monoron nyertek 4-2-re. Az első félidő nem hozott gólt, a második játékrész elején viszont – öt perc alatt – Cavicchiolo Chiara és Hámori Renáta is beköszönt, gyakorlatilag eldöntve a meccset.

Fölényes, magabiztos győzelmet aratott a Nyíregyháza Spartacus az újonc Szolnoki MÁV UFC ellen. A 7-0-ra megnyert találkozón Nagy Panna, Tóth Cintia és Urai Bia is duplázott.

A 7. fordulóban a Cigánd SE és a Gyulai Amazonok (2-3) játszotta a legszorosabb mérkőzést. A vendégek hamar gólt lőttek, utána pedig végig kézben tartották a meccset, így szerezték meg első győzelmüket.

A Nyugati csoportban győzött a Puskás Akadémia, a Magyar Labdarúgó Egylet, a MOL Fehérvár FC, sőt a negyedik legerősebbnek tűnő ZTE is, így „Nyugaton a helyzet változatlan”.

A Puskás az Airnergy ellen nyert 9-0-ra. Halászi Kinga csapatának a gólkülönbsége – hat mérkőzés után – 56-2, nem bonyolult kiszámolni, hogy ez jobb, mint kilencgólos átlag…

Az MLE ezúttal „csak” nyolcat lőtt (8-1), a baranyaiak közül Mateja Andrljic hármat vágott az első félórában, illetve Maja Joscak és Csorbai Nikolett is duplázott. Dicséri a Balatonfüredet, hogy futotta az erejéből becsületgólra: ezt Demeter Renáta lőtte az 5. percben.

Az FC Ajka sokáig jól tartotta magát a MOL Fehérvár FC ellen, de a Vidi végül magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott.

4-0 lett a végeredmény a Kelen-pályán is, ahol a ZTE a háromgólos Bicsák Krisztina vezérletével nyerte meg a Nimród-Kelen SC ellen, a tabellán hasonló pozíciót elfoglaló csapatok csatáját.

Négy nap alatt hat pontot szerezve kapaszkodik felfelé a szezont gyengén kezdő 2011 Champion-Metis. A fővárosi csapat szombaton a Szentlőrinc ellen győzött 6-1-re, szerdán pedig az Airnergyt gyűrte le 2-1-re.

A női labdarúgásban roppant ritka eredménnyel, 0-0-val zárult az SC Sopron–Csepel UFC találkozó.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

NB II: Magabiztosan nyertek a “nagyágyúk”

A Női NB II 5. fordulójában, mindkét csoportban magabiztosan nyertek a „nagyágyúk”. A Keleti csoportban ...