Gyorshírként
Kezdőlap / Kiemelt cikkek / NB II: A Szpari nyomatékosította igényét a bajnoki éremre
Urai Bianka ezúttal is a Szpari egyik erőssége volt (Fotó: Nyíregyháza Spartacus via facebook)

NB II: A Szpari nyomatékosította igényét a bajnoki éremre

A női NB II 9. fordulójában, újabb szép győzelmet aratott a Keleti csoport százszázalékos listavezetője, az Újpest FC. A lila-fehérek a középmezőny felé csúszó Nyírség NSC ellen nyertek 4-0-ra. Kajdy Janka góljával már az 5. percben vezetett a vendégcsapat – igaz, utána a fekete mezesek jól tartották magukat és csak az utolsó bő félórára mutatkozott meg gólokban is az Újpest nagyobb játékereje.

Győzött a Soroksár SC is, az Újpest elsőszámú, vagy talán egyetlen kihívója. Vágó Fanny csapata egy hete kikapott Újpesten, most a Vasas ellen már öt góllal is vezetett (6-1) amikor a hazaiak nagy hajrába kezdtek. Papp Csenge és az összesen három gólig jutó Turcsányi Vanda találataival 6-4-re feljött a Vasas: ez pontot nem ért, de a győztes soroksáriak számára figyelmeztető kell, hogy legyen.

Nyíregyházán, a városi stadion műfüves pályáján tulajdonképpen „kettősrangadót” rendeztek. Az előmérkőzésen a Nyíregyháza Spartacus határozott játékkal, megérdemelten győzte le 4-2-re, az indiszponált FC Hatvant. A találkozó során a hazaiak közül Kárpátfalvi Virág, a vendégeknél Molnár Enikő duplázott.

A Szolnoki MÁV elleni sikerrel, első győzelmét aratta a Cigánd SE, amely egy hete, betegségek, terminusegyeztetési nehézségek miatt, játék nélkül veszített a Nagymágocs ellen. Fordulatos meccs volt, Bányácski Eszter hamar előnyhöz juttatta a hazaiakat, ám Gajzágó Flóra duplájával fordított a Szolnok. A szünet után szinte azonnal egyenlített a Cigánd (Kantár Eugénia), majd a hajrában Kertész Réka két gólja hozta a győzelmet (4-2).

Fordulatos meccsen tartotta otthon a három pontot a Monor is, a Nagymágocs ellen. A mágocsiak kétszer is vezettek, előbb 1-0-ra, majd 3-2-re, ám a végjátékban Pirót Terézia gólja az egyenlítést, a 91. percben (!) betaláló Alexa Petra találata pedig a győzelmet jelentette a kék-fehérek számára.

Váratlanul simán nyert a Gyulai Amazonok Kazincbarcikán. A triplázó Lehóczki Noémi vezérletével, a szünetben 4-0-ra vezettek a vendégek – innen zárkózott fel 4-2-re a Barcika, amely számára a meccs kapcsán a legjobb hír az, hogy a bokasérüléséből felépült Balogh Dominika már játszhatott egy félidőt.

A Nyugati csoportban, a két elsőszámú aranyesélyes, a Magyar Labdarúgó Egylet és a Puskás Akadémia, egyaránt nyert.

Az MLE – Maja Josčak zsenialitására, no meg négy góljára támaszkodva – 10-0-ra nyert a Szentlőrinc vendégeként. A Puskás Akadémia a 2011 Champion-Metist fogadta és győzte le 4-1-re. A hazaiak közül a 15 éves Nagy Lili duplázott, érdekesség, hogy mindkét gólját a 90. perc megkezdése után lőtte.

A dobogót célzók közül a Zalaegerszegi TE Sopronban győzött 9-1-re (Bánfi Evelin triplázott!), a Nimród SE-Metis pedig az Airnergyt gyűrte le 5-1-re. Ez volt talán a forduló meglepetése, ha nem is a győzelem tényét, inkább annak mértékét tekintve. Érdemes arra s figyelni ezzel kapcsolatban, hogy a szünetben 3-0-ra vezettek a kelenföldiek, amikor a duplázó Seres Dzsenifer és az egygólos Bognár Edina is lejött a pályáról.

Első győzelmét aratta az eddig pont nélkül álló Pápai ELC, amely a Balatonfüred ellen győzött, féltucat gólt lőve. Nyert a Csepel USE is, méghozzá Ajkán, 3-1-re.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

NB II: Magabiztosan nyertek a “nagyágyúk”

A Női NB II 5. fordulójában, mindkét csoportban magabiztosan nyertek a „nagyágyúk”. A Keleti csoportban ...