Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / NB II: A fordítások fordulója

NB II: A fordítások fordulója

A 7. fordulón jutott túl az NB II Nyugati csoportja, és az első, ami eszünkbe jut a tabellára nézve, hogy a fene gondolta, hogy ilyen szoros, izgalmas lesz a csoport. Természetesen illendő megemelni a kalapot a Magyar Labdarúgó Egylet előtt, hiszen Maja Joscakék nem csak százszázalékos eredménnyel állnak a tabella élén, de az első gólt is csak most a hétvégén kapták – a soproni Sábján Réka a „bűnös”. Érdemes ugyanakkor a baranyaiak mögé is nézni: három csapat üldözi őket egymeccses távolságon belül.

A MOL Fehérvár FC gyengült talán nyáron, illetve a sérülések, elsősorban Jánosi Ninetta kiválása miatt, de Gajdóczi Tibor csapata az MLE elleni találkozó kivételével, szépen behúzogatja a meccseket. A Vidi a hétvégén a ZTE ellen nyert 6-1-re, méghozzá úgy, hogy a szünetben még az egerszegiek vezettek 1-0-ra, majd a második félidőben fordított a hazai csapat. Nagy szerepe volt ebben a második játékrészre beállt Szehofner Viviennek, aki egymaga három gólt szerzett.

Azt, hogy a Vidi az élmezőnyben lesz, sejteni lehetett, a másik két „üldöző”, az Ajka és az Airnergy remeklése viszont meglepetés. Az ajkaiak a szomszédvár Balatonfüreddel találkoztak, nyertek 2-1-re. Érdekes, hogy Vojnity Nóra góljának köszönhetően, itt is a későbbi vesztes vezetett – ám jött Vattai Cintia és Hannig Viktória találata.

Az Airnergy is idegenben, egy góllal nyert. Tóth László csapata a Kelen-Soroksár ellen gyűjtötte be a pontot (2-3), a nyilvánvalóan nem NB II-es tudású Mátyás Noémi mesterhármasával. Ez a „fordítások fordulója” volt, a szünetben még Bognár Edináék vezettek 2-1-re.

Egy lejátszott mérkőzésről nem esett még szó, a Csepel USE 5-1-re győzött a mosonmagyaróváriak ellen, és a középmezőny élére állt.

Ezúttal Keleten változatlan a helyzet, nem úgy, mint a hajdani kultfilmben, Nyugaton. Az eddig hibátlan csapatok mérkőzését – tegyük hozzá, a papírformát igazolva – 2-0-ra megnyerte az Újpest FC a Metis ellen. Kajdy Janka és Benkő Mónika góljaival a szünetre már két góllal vezetett Oroszi Sándor csapata. A Metis azután a második félidőben már bátrabban játszott, jól is tartotta magát, annak ellenére, hogy a mindössze 7 percet a pályán töltött Demeter Alexandrát Peitli Stella az 59. percben, második sárga lappal kiállította. A lila-fehérek természetesen vezetik a Keleti csoportot, és – megint csak a papírformára hivatkozva – elsősorban a százszázalékos mérleg, vagy a veretlenség lehet az „ellenfelük”. Meglepő volna, ha a vetélytársak közül bármely is eléjük kerülne.

Tegyük hozzá, a Metis hátránya így is csak három pont, és a Monor, valamint a két Nyíregyháza is iparkodik – szerintünk a harc a dobogós helyekért folyik majd.

Mindenesetre, a Monor a hétvégén fontos győzelmet aratott a Nyírség NSC ellen (3-1) és nyert a Szpari is, 19 gólt lőve a a hajdúszoboszlói csapatnak.

„Tilos” megfeledkezni a BVSC-Zugló ellen 2-0-ra nyerő Vác-Deákvárról is. Telek Árpád csapata a 7. fordulóban már harmadik győzelmét aratta, és ezzel föltornázta magát a középmezőny tetejére.