Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Nadia Nadim megmentette Dániát
Nadia Nadim a 92. percben szerzett góllal egyenlített

Nadia Nadim megmentette Dániát

Csütörtökön megkezdődött a 2019-es, franciaországi rendezésű női labdarúgó világbajnokság európai selejtezőinek hajrája.

Öt mérkőzésre került sor a játéknapon, ebből kettő a „mi csoportunkban”.

Svédország a májusi, lvivi vereség után „helyretette” az ukránokat. Elin Rubensson és Magdalena Eriksson góljaival, már a szünet előtt kettővel mentek a háromkoronások, majd a második félidőben a fantasztikus Kosovare Asllani állította be a 3-0-s végeredményt – nagyjából ez a reális különbség a két csapat között.

Viborgban 60 percig nem született gól a Dánia – Horvátország mérkőzésen, pedig a hazai csapatban ott volt a „menet közben” Európa legjobb játékosává választott Pernille Harder is. Egy óra játék után az egyre jobban kinyíló dánokat megkontrázó horvát csapat az eszéki Izabela Lojna találatával előnyt szerzett, sőt dél-nyugati szomszédunk még a 92. perc elején is vezetett. Jött azonban a csak Harderhez mérhető Nadia Nadim és egyenlített.

A Manchester City Afganisztánban született, dán támadójának gólja „megmentette” Dániát. Az utolsó forduló dán-svéd meccse előtt két ponttal jobban állnak ugyan a sárga-kékek, de a képlet ugyanaz, mintha a dános nyertek volna csütörtökön, az egyenesági továbbjutáshoz, győznie kell Harderéknek. Ráadásul,ha Dánia „csak” a második helyen végez a csoportban, a legjobb másodikak számolásánál fontos lehet, hogy ez a mérkőzés kiesik, a pontvesztés nem számít, mert Horvátország a 4. csoport utolsó helyezettje lesz.

Figyelve picit a „maradék” három meccsre, az Oroszország–Kazahsztán (3-0), és a Moldova–Portugália (0-7) mérkőzésekkel talán nem is kell túl sokat foglalkoznunk. A Skócia–Svájc találkozó viszont a várt izgalmat hozta: a skótok már a 6. percben 2-0-ra vezettek és a wolfsburgi Dickenmann góljával szépítettek ugyan a helvétek, de egyenlíteni, pontot fogni nem tudtak. Ezzel mind a két csapat 18 pontos, a továbbjutásról az utolsó forduló dönt. A skótok Albániába utaznak, azt a meccset, ha nem is könnyen, de be kell húzniuk, a világ szeme Mielecen, a Svájcot fogadó lengyel csapaton.

Ma újabb hét mérkőzésre kerül sor, amelyek közül a legizgalmasabbnak az angol válogatott wales-i fellépése ígérkezik. Neville csapatának győznie kell, a wales-iek viszont még gólt sem kaptak a sorozatban – 20.45-kor kezdődik a meccs, érdemes lesz figyelni a közösségi médiát, alkalmasint rátalálhatunk a közvetítésre.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

A “nagyágyúk” már a tavaszra készülhetnek

A nyolcból hét párban pályára léptek a csapatok szerdán, az UEFA Női Bajnokok Ligája 2. ...