Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / Megint Zalaegerszegen botlott meg a Vidi
Az egerszegi lányok ősszel is meghúzkodták az oroszlán bajúszát (Fotó: ztefc.hu)

Megint Zalaegerszegen botlott meg a Vidi

A női NB II hétvégi fordulójának legváratlanabb eredménye, kétségkívül a Nyugati csoport eddig hibátlan listavezetője, a MOL Vidi FC botlása Zalaegerszegen – még akkor is, ha a ZTE tulajdonképpen a bajnokjelölt „mumusának” számít. A fehérvári csapat tavasszal Zalában bukta el a bajnoki címet, a feljutás esélyét.

A jelenleg a MOL Vidivel – a vesztett pontokat tekintve – azonosan álló SC Sopron szabadnapos volt, a bajnokság pályára lépett nyolc csapata közül kizárólag az MTE 1904 tudott nyerni.

A mosonmagyaróvári lányok az újoncok csatájában, Pápán, 1-0-ra nyertek a PELC-Nyárád ellen: a találkozó egyetlen gólját, azaz a győztes találatot Kardos Annabella lőtte.

Ez, a 7. forduló után, nincs már 0 pontos csapat a Nyugati csoportban – köszönhetően annak, hogy az FC Ajka és a Balatonfüredi FC is remizett. Az ajkaiak Nagykanizsán, a Ziccer NLSE ellen játszottak 1-1-es döntetlent (a kanizsai Szollár Bernadett találatát a 88. percben egyenlítette ki Szabó Annamária), a szomszédvár Balatonfüred pedig a PMFC ellen végzett 2-2-re. Füreden, Filep Kata és Harszt Ilona góljaival 2-0-ra vezettek a hazaiak, a PMFC a 76. (Bencze Rebeka) és a 90. (!) percben (Prigli Barbara) egyenlített.

A Keleti csoportban a listavezető Kelen SC viszonylag könnyen húzta be az 1. FC Femina elleni meccset. A 11-1-es hazai győzelmet hozó találkozóról Kerekes Esztert érdemes kiemelni, a csongrádi támadó egymaga hat gólt lőtt.

Tenczel Csilla és Teleki Bori góljaival (2-0) szép, de főként fontos győzelmet aratott Nyíregyházán, a Nyírség NSC ellen a Monori SE, amely továbbra is tartja a lépést a százszázalékos listavezetővel.

A Keleti csoportból a vasárnap délelőtti, Újpest – Nyíregyháza Spartacus meccset jósoltuk a „forduló rangadójának”. A dramaturgia abszolút igazolta a jóslatot. Kárpátfalvi Virág találatával, a szünetben még a vendégek vezettek, ám a második félidőben Kiss Fanni, valamint Andriska Renáta góljaival fordított és nyert az Újpest. Talán igaz, hogy a nevezéskor az Újpestet tarthattuk ez a meccs esélyesének, az első néhány forduló után inkább a Szparit, most a győzelemmel az Újpest felzárkózott az élmezőnyhöz – talán nem kell túl nagy bátorság azt jósolni, lesz itt még fordulat bőven.

Már csak egy meccsről nem esett szó: az Airnergy magabiztos játékkal, 3-0-ra nyert a pont nélkül álló, de minden meccsen szimpatikusan harcoló, a nagypályával ebben a szezonban barátkozó Vác-Deákvár ellen.