Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / Már csak négy csapat “hibátlan” az NB II-ben
A Keleti csoport egyik kilenc ponttal büszkélkedő csapata, a Nyíregyháza Spartacus (Fotó: facebook/Nyíregyháza Spartacus)

Már csak négy csapat “hibátlan” az NB II-ben

A másodosztályban – három forduló után – már csak négy csapat áll pontveszteség nélkül a tabellán: a Keleti csoportban a Kelen SC, a Monor és a Nyíregyháza Spartacus, a Nyugati csoportban pedig, egyedüliként, a MOL Vidi FC.

A hétvége NB II-es rangadóját a BKV műfüves pályáján játszotta az Airnergy FC és a Kelen SC. A budaiak semmit sem bíztak a véletlenre, a kezdőcsapatba tíz olyan játékos került, akit láthattunk már NB I-es meccsen is. (Sőt, a kispadra is jutott, vagy három…) A vendégek ennek megfelelő nagy lendülettel kezdtek, és szűk félóra alatt eldöntötték a meccset: a 29. percben, Bernhardt Bernadett, Haraszti Fanni és Horváth Fruzsina góljaival, már 3-0-ra vezettek. Csorbai Nikolett szépített ugyan, de újra a Kelen jött, és Kerekes Eszter góljával, majd Bernhardt Bernadett második találatával, már 5-1 volt az eredmény. Az 5-2-es végeredményt Szabó Katalin gólja állította be – a meccs mind a hét találatát korábbi élvonalbeli labdarúgó jegyzi.

„Továbbra is veretlen a csapatunk” – számolt be a Monori SE facebook oldala, a szolnokiak elleni meccsről, pedig még ennél is jobb a helyzet. Pirót Teréziáék nem „csak” veretlenek, hanem három meccs után is százszázalékosak – nem beszélve a Förch Magyar Kupáról. A Szolnok Fanatic ellen 6-3-ra megnyert találkozón Kókai Krisztina szerezte a hazaiak első két gólját, majd Sass Viktória találata jelentette a szolnoki egyenlítés (Novák Gabriella, Urbán Viktória) után a szünetre a hazai előnyt. A fordulás után a Monor újabb gólt lőtt, de a szülinapos Vágó Anikó ismét szorossá tette a meccset (4-3). Az utolsó öt percben beköszönő Pirót- és Sass-gól állította be a 6-3-as végeredményt.

A csoport harmadik hibátlanja a Szpari, amely a papírformát igazolva, a Feminát győzte le, 3-1-re. A nyíregyházi csapatban Urai Bianka duplázott, és ezzel, 9 góllal, vezeti a góllövőlistát.

„Méltón régi nagy híréhez” szerepelt az Újpest, amely 8-1-re nyert a Kőbányáért Egyesület ellen – a „nevek alapján” azért a vendégcsapattól több várható. A lilák közül Urbán Anett vitte a prímet három góllal, és duplázott Kuhár Réka is.

Magabiztos győzelmet aratott a Nyírség NSC a Vác-Deákvár ellen (4-0). A hazaiak közül ezúttal Balogh Erika bizonyult a legeredményesebbnek, két góllal.

A Nyugati csoportban a nagykanizsai meccset már egy hete lejátszották, így csak három összecsapásra került sor. A listavezető MOL Vidi nagy gólkülönbséggel (8-1) is megérdemelten nyert az FC Ajka ellen – egyelőre úgy tűnik, a fehérvári csapatnak saját maga lehet a legnagyobb ellenfele a szezon során.

A női futballban roppant ritka a gól nélküli meccs – most ilyen játszott Pápán a ZTE. Az újonc pápaiakat dicséri az eredmény, szervezetten, ügyesen játszott Pődör Ákos csapata.

Még mindig a szezon elején járunk, nehéz kalibrálni egy-egy csapat játékerejét, különösen az újak esetében. Ezzel együtt, úgy véljük, a PMFC „móvári” győzelme (1-0) bravúr, szép eredmény.