Gyorshírként
Kezdőlap / Kiemelt cikkek / NB II: Keleten a sárga-kék a divatszín

NB II: Keleten a sárga-kék a divatszín

A Női NB II Keleti csoportjában két csapat nyerte meg eddig mindhárom mérkőzését: a BVSC-Zugló és az FC Hatvan. (Miközben, arról sem feledkezhetünk meg, hogy a bajnokság két nagy favoritja, az Újpest FC és a Soroksár SC sem veszített még pontot.)

A sorsolás érdekessége, hogy a két sárga-kék csapat szinte ugyanazokkal az ellenfelekkel játszott. A BVSC-Zugló vasárnap a Szolnoki MÁV-ot fogadta (az FC Hatvan a következő hétvégén megy a tiszapartiakhoz), és Szél Zsófia góljának köszönhetően, a szünetben még a vendégek vezettek. A második játékrészben, a 65. percben, a rutinos Balogh Nikolett egyenlített, majd amikor már úgy tűnt, a két csapat megosztozik a pontokon, az egy héttel ezelőtt, Nagymágocson is gólt szerző, fiatal, Szűcs Alexandra találata a „Vasutas” javára döntötte el a mérkőzést (2-1).

Az FC Hatvan azt a Nagymágocsot fogadta, amelyet a Női Magyar Kupa 2. fordulójában legyőzött. A vendégek szervezetten, jól játszottak, ez is magyarázza, hogy Roza László csapata „csak” a 26. percben szerzett vezetést: a Janik Vivien elleni fault miatt megítélt 11-est az egykori diósgyőri védő lőtte a bal alsó sarokba. Ónodi Vanessza a 70. percben szöglet utáni fejessel szerzett újabb gólt, majd a lefújás előtt Elek Nikolett látványos bombája állította be a végeredményt (3-0).

Gól nélküli első félidő után, 2-0-ra győzte le a Nyíregyháza Spartacus a Kazincbarcikát. A gyors Tóth Cintia találatával szerzett előnyt a Szpari, majd az előző szezon gólkirálya, Nagy Panna is vágott egyet (2-0).

A Nyírség NSC Pócsik Lívia gyors góljával hamar előnyt szerzett a kissé még a buszon maradt Vasas KA ellen. Sőt, Szűcs Éva a 37. percben tovább növelte Kósa János csapatának előnyét. A Vasas a fordulás után feltámadt, Turcsányi Vanda és Hámori Renáta góljaival a második félidő közepére egyenlített. A piros-kékek kár pontot is szerezhettek volna, de a 84. percben a remek Szűcs Éva ismét gólt szerzett és ez ugyanúgy, mint egy héttel ezelőtt, ponto(ka)t hozott csapatának.

Két meccs is elmaradt a hétvégén a Keleti csoportban. A Soroksár SC egészségügyi okból kérte a Cigánd elleni találkozó elhalasztását és a Gyulai Amazonok sem tudott Budapestre utazni. Utóbbi mérkőzés három pontját – versenybizottsági határozattal – már megkapta az Újpest, de a gyulaiak továbbra sincsenek könnyű helyzetben: a jövő vasárnapi, Nyírség NSC–Gyula mérkőzés is új időpontot kapott, október 15-ét.

A Nyugati csoport mérkőzéseinek lajstromozását kezdjük a Puskás Akadémia és a Csepel Utánpótlás SE mérkőzésével. Nem volt azonos súlycsoportban a két csapat, Krascsenics Petra, Kovács Eszter (2), Nagypál Fatima, Janosütz Evelin, Kiss Patrícia találataival (+ Pápai Viktória öngóljával), 7-0-ra győzött a Puskás, amely – az utóbbi meccsei alapján úgy tűnik – erősebb a másodosztályú mezőny döntő többségénél.

Remekül rajtolt a Nimród SC színeiben versenyző Kelen SC II. Bognár Edináék ezúttal az SC Sopront győzték le 5-4-re. A kilencgólos meccsen Bernhardt Barbara bizonyult a legerősebbnek, aki három gólt szerzett.

Csendesen, de magabiztosan masírozik a Zalaegerszeg! A ZTE a hétvégén Pálhalmán, a Szentlőrinc ellen nyert 4-0-ra, Császár Flóra, a tizenhat éves Varró Veronika, Hetyei Csenge és Bicsák Krisztina góljaival.

Izgalmas gólgazdag meccsen tartotta otthon az FC Ajka a három pontot, a Pápai ELC ellen. A 4-3-as eredmény tudatában „nem semmi”, hogy a 75. percig 3-0-ra vezetett a vendég pápai csapat, innen fordított az Ajka, Ferencz Brigitta három találatának, valamint Berzsenyiné Kasza Nikolett góljának köszönhetően.

Az Airnergy FCBalatonfüred mérkőzésen is a vendégek vezettek (0-1), de fordított az Airnergy (4-1). Itt is volt háromgólos játékos, Szöllős Alexandra. Az eredmény alapján sima vereséget szenvedett a második félidőben a Füred, de ennek ellenére, nem állom meg, hogy ne említsem: roppant szimpatikus, ahogy Iványi Gittáék imádják és élvezik a futballt.

A Nyugati csoportban is elmaradt a járvány miatt egy mérkőzés: a Magyar Labdarúgó EgyletMOL Fehérvár FC találkozót december 5-re halasztották.