Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / Három hibátlan: Kelen SC, Monor, MOL Vidi
A Kelen SC magabiztos győzelmet aratott a kőbányai Kocsis Sándor Sportcentrumban (Fotó: Kelen SC)

Három hibátlan: Kelen SC, Monor, MOL Vidi

A másodosztályban, a 4. forduló után kezd „szétrázódni” a mezőny, egyre bátrabban lehetne fogadni arra, mely csapatok szakíthatják majd át a célszalagot a Keleti-, illetve a Nyugati csoportban. A Nyíregyházi Spartacus pontvesztése (vagy éppen pontszerzése) után, már „csak” három csapat százszázalékos: a Kelen SC, a Monori SE, valamint a MOL Vidi FC.

A Kelen SC-nek ebben a fordulóban nem kellett különösebben megizzadnia: Horváth Fruzsináék a két játékoskeret ereje közötti különbséget realizálva, a „mini pálya” okozta nehézséggel dacolva rúgtak féltucat gólt a Kőbányáért Egyesületnek. A zöldek Fehér csapatában ezúttal a nyáron, Kókáról érkezett, a Kocsis Sándor Sportközpontban „hazai pályán” játszó fiatalok vitték a prímet: Haraszti Fanni és az egykor szegedi Kerekes Eszter is két-két gólt rúgott. Mellettük, a minden szempontból kiváló Balázs Eszter is duplázott, a Feminában, az MTK-ban és az Astrában is látott, egykori válogatott kerettag védő állította be a 6-0-s végeredményt.

Nyíregyházán, fordulatos, izgalmas meccsen játszott 2-2-es döntetlent a Szpari és az Airnergy. A mezőny legkeletibb klubjának közösségi média-oldala részletesen beszámolt a meccsről, érdemes ezt idézni – aligha kell autentikusabb (ráadásul tisztességgel objektív) forrás: „A Szpari kezdett jobban, ám egy pontrúgás után mégis a vendégek szereztek vezetést a 25. percben, amikor Nádudvari  Anna érkezett jól egy beadásra. Egyenlíthetett volna a Nyíregyháza, de Fekete Gabriella lövésénél a kapufáról pattant ki a labda, Urai Bianka viszont a 39. percben betört a 16-oson belülre ahol szabálytalankodtak a fővárosiak, 11-es. A büntetőt a sértett értékesítette, 1-1. A szünetre mégis az Airnergy került megint előnybe, egy újabb pontrúgás után Helly Annamária talált be a 44. percben. Fordulás után folyamatosan letámadott a Szpari és a megszerzett labdákkal több helyzetet is kialakított, majd a 65. percben Urai Bianka szabadrúgásból egyenlített, 2-2! A csapatkapitány negyedik bajnokiján 11. gólját lőtte! És majdnem meglett a 12. is, a 88. percben Czvik Zsanettel szemben szabálytalankodtak, újabb 11-es. A büntetőt Urai Bianka végezte el, de a kapufát találta el. Nagyon izgalmasan alakult a vége, az ellentámadásnál ugyanis a fővárosiak kerültek ziccerbe, Czégény Zsuzsa azonban nagyot védett, így 2-2 lett a végeredmény. A fordulatos, négy gólt és két kapufát is hozó meccs hajrában bemutatkozhatott a Szpari felnőtt csapatában a fiatal Néző Kitti is.

Engedtessék meg, hogy félretegyen egy pillanatra a kötelező objektivitást, pártatlanságot: nagyon szurkolok Nyíregyházának, hogy visszatérjen a női futball elitjébe, és biztos vagyok benne, hogy – ha nem is feltétlenül ebben az idényben – de megvan a város csapataiban ehhez a muníció. Szurkolok azért is, hogy közép-, majd hosszú távon is meg tudják majd tartani a tehetségeiket – az elmúlt évtized(ek)ben sokszor ez tette a kést a nyíregyházi csapatok torkára. Nem először emelem ki, a Jet-Sol Ligában még mindig ki lehetne állítani egy „Szabolcs-Szatmár-Bereg válogatottat”, Bíró Barbarával, Kocsán Petrával és a többiekkel.

A Kelen SC-hez hasonlóan, mind a négy mérkőzését megnyerve, 12 pontos a Monori SE is. Teleki Boriék vasárnap, az 1. FC Feminát győzték le – Rákospalotán, idegenben – 2-1-re. A lassan 50 éves klubban „reaktiválódott” Ács Noémi szerezte a Femina gólját a 14. percben, de Pirót Terézia duplázott, és ezzel fordított a Monori SE. A kék-fehéreket a szezon előtt dobogóra esélyes, de „csak” a dobogóra esélyes csapatként tartottam számon – ennél, most jobban szerepelnek. De, a neheze, majd most következik számukra, a legjobb négy közül Fehér Tamás csapata az egyetlen, amely nem játszott még az erős kvartettbe tartozó vetélytárssal. Szeptember utolsó hétvégéjén a Szpari, utána pedig az Airnergy utazik Monorra – ha ezt a két akadályt is sikerrel veszi a Pest megyei csapat, bizony át kell értékelni a prognózist.

A Szolnok Fanatic váratlanul nagy különbséggel, 8-1-re győzött az erős középcsapatnak számító Nyírség NSC ellen. „Gólpárbajt” hozott a mérkőzés, a szolnoki Vágó Anikó 5, csapattársa, Balog Rita 3 találattal büszkélkedhet. Érdekesség, hogy a két csapat a vasárnapi meccs előtt, szombaton, a futsal NB II-ben is összecsapott – ott 5-5-ös döntetlen született, úgy, hogy Kósa János csapatának mind az öt gólját Kovács Kinga lőtte. A másik oldalon, Vágó Anikó, azért ebben a sportágban is vágott hármat…

Kikapott a Vác-Deákvár, ennek ellenére hadd dicsérjem Telek Árpád csapatát. Az újonc, amelyben a játékosok többsége a szezon előtt még nem játszott nagypályás bajnokságban, kapott ugyan egy gyors gólt a tavasszal (ha nem is teljesen ugyanezzel a kerettel) még NB I-es Újpesttől (G: Kiss Fanni, 3. p.), de a folytatásban szépen tartotta magát, és ez a 0-1 lett a végeredmény is.

A Nyugati csoportban a listavezető MOL Vidi „hozta a kötelezőt”, és 13-0-ra nyert a továbbra is nagyon szimpatikus Ziccer NLSE ellen. A két csapat lehetőségeit nem lehet egy napon említeni, a meccs előtt csak a fehérvári győzelem aránya volt kérdéses: az öt gólt szerző Trampler Kinga és a négyig jutó Romanóczki Kármen „főszereplésével”, ez most 13 lett.

A pápaiak elleni döntetlen után, megtalálta a góllövőcipőt a ZTE is. A Zete a balatonfürediek ellen nyert 9-1-re és ott szuszog a Vidi nyakában.

Szép, és ami talán legalább ennyire lényeges, hogy – a maga szempontjából – fontos győzelmet aratott az SC Sopron az újonc PELC-Nyárád ellen. A legutóbbi egy hónap alapján úgy látszik, mindkét csapat „nagyon rendben van” – a rutinos Páli Gyöngyi góljával most a hazaiak nyertek, de továbbra is tartom: ha eredményesebb tud lenni a szervezetten játszó pápaiak támadójátéka, harcban lesznek az NB II-es éremért.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

A Nyírség nyerte meg a nyíregyházi derbit

A női labdarúgó NB II hétvégi fordulójában, megszilárdította vezető helyét a két csoport hibátlan listavezetője, ...