Gyorshírként
Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Felborult a papírforma az U17 vb-n, Uruguayban
Jaidy Gutierrez, a mexikóiak kapusa, a vb-negyeddöntő egyik főhőse

Felborult a papírforma az U17 vb-n, Uruguayban

Szinte minden mérkőzésen meglepetés született a FIFA Női U17-es világbajnokság négy negyeddöntőjében – a szinte kitételt is csak az indokolja, hogy a spanyolok továbbjutását nem kötelező annak tekinteni, még, ha a címvédőt is győzték le.

Ezzel a meccsel, a döntőnek is beillő Spanyolország – Koreai NDK összecsapással kezdődött az uruguayi torna egyenes kieséses szakasza. Érdemes megnézni a belinkelt összefoglalót, mert a találkozót számunkra különösen érdekessé tette, hogy szombaton úgy ülhettünk a képernyő elő, a spanyol lányok közül jó néhány ellenfelünk lesz tavasszal az U19-es Eb-elitkörben is, de, persze arról sem feledkezhettünk meg, hogy Kulcsár Katalin dirigálta a nagyok csatáját.

A spanyolok valamivel többet mutattak a pályán, de a rendes játékidőben döntetlen (1-1) született, döntött a szétlövéses párbaj, amelyben az észak-koreaiak penetránsan rosszul lőtték a maguk 11-eseit. Nagy meglepetés ez, mert a legutóbbi vb döntőjében (2016-ban, Jordániában) szétlövésben győzték le Japánt, méghozzá úgy, hogy minden kísérletük sikeres volt.

Most a spanyolok ünnepelhettek, és a következő meccsen pedig a 2016-os ezüstérmes, azaz Japán is kiesett – szintén szétlövésben, Új-Zéland (!) ellen. Japán a legutóbbi korosztályos vb (az idei, franciaországi, U20-as torna) győztese, azaz szombaton a két legutóbbi női korosztályos vb címvédője, búcsúzott – illetve, a Jordániában mindkét döntőst adó Ázsia is elköszönt Uruguaytól.

Lassan már meglepetésnek sem számított, hogy a harmadik negyeddöntő is 11-es párbajt hozott. A kilencvenedik perc után 2-2-re végződött a Mexikó – Ghána találkozó, itt is jöhetett a szétlövés: a közép-amerikaiak tökéletesen lőtték a maguk lehetőségeit, a kapusuk, Jaidy Gutierrez pedig két ghánai rúgást is lábbal (!) hárított – Mónica Vergara csapata jutott a legjobb négy közé.

A német válogatott – így visszatekintve – örülhetett volna, ha a negyedik negyeddöntő is 11-es párbajt hoz: de, nem jutottak el odáig, a remek Jordyn Huitema góljával Kanada 1-0-ra nyert és játszhat a vb-döntőbe jutásért.

Mexikó és Kanada továbbjutása azt is jelenti, ezúttal az észak (és közép-)-amerikai térségnek, a CONCACAF zónának lesz két csapata a vb elődöntőjében. (Egy a döntőben is, hiszen egymás ellen játszanak.) Tekintettel arra is, hogy a két „képviselő” között ráadásul nincs ott az Egyesült Államok, megint eljátszhatunk azzal a gondolattal: vajon a női labdarúgásban melyik a legerősebb kontinens? Észak-Amerika? Ázsia? Lehet, hogy Európa csak „bronzérmes”? (Miközben, a „minőségi tömeg” vitathatatlanul Európáé.)

Folytatás szerdán, Spanyolország – Új-Zéland és Mexikó – Kanada elődöntőkkel: érdemes nézni az Eurosport2-n!

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Spanyolország ült az U17-esek trónjára!

Spanyolország nyerte meg a női U17-es világbajnoki címet, miután a szombat esti, montevideói döntőben, 2-1-re ...