Gyorshírként
Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Az utolsó percekig szorossá tette a meccset az SKN Sankt Pölten
Vágó Fanny büntetőből lőtte az SKN Sankt Pölten gólját a PSG ellen (Fotó: Tom Seiss)

Az utolsó percekig szorossá tette a meccset az SKN Sankt Pölten

Kevés meglepetés született az UEFA Női Bajnokok Ligája főtáblájának első játéknapján – többségében az esélyesebb csapatok nyertek, méghozzá nagy gólkülönbséggel. Az általam sokat szapult kiemelés az oka, hogy a szerdán pályára lépett tizenhárom párban kilenc vendéggyőzelem született.

A hazai csapatok közül a holland bajnok AjaxVrouwen tudta legyőzni a cseh Sparta Prahát (2-0), illetve ide tartozik a nyitány két meglepetése is: a tavaly Budapesten látott BIIK Kazigurt tükörsima, 3-1-es győzelme az FC Barcelona ellen, ami után a spanyolok aligha alszanak jól a következő héten, a visszavágóig, valamint Szőcs Réka egykori csapatának sikere. A Fiorentina (az olaszok a Serie A harmadik helyezettjei voltak, „csak” azért indulhattak a BL-ben, mert az ezüstérmes Brescia CF-et felvásárolta az AC Milan, és a tulajdonosváltás után két évig nem indulhatnak az UEFA tornáján) Ilaria Mauro duplájával 2-0-ra győzött az elmúlt években többször is negyeddöntős, dán Fortuna Hjörring ellen.

Van még egy negyedik otthonjátszó csapat is, amely elkerülte a vereséget: az olasz bajnok Juventus a forduló legerősebb párjában, fordulatos meccsen ért el 2-2-es döntetlent a dán Bröndby IF ellen. 1-0-ra a Juve, 2-1-re a Bröndby vezetett, azaz a dramaturgiára aligha lehet panasz. Az olaszok mindkét találatát Barbara Bonansea lőtte, aki két évvel ezelőtt még a Brescia támadójaként riogatta a BL-ben a dánokat – igaz, a Fortuna Hjörringet.

Igazából a papírformát igazolva, nagyon simán nyert idegenben a Chelsea (Szarajevóban, a talán legjobb közép-európai csapat, a bosnyák ZsFK Szarajevo ellen, 5-0-ra, úgy, hogy Kirby még tizenegyest is rontott), a Bayern München Szabadkán, a „Kék galambok” ellen (7-0-ra, a bajorok két év szörnyű év szörnyű kuparajtja után „végre” továbbjutnak, igaz ez már a sorsolásnál borítékolható volt), és a Linköpings Harkivban, a Zsitlobud-1 ellen (6-1, az ukránok 45 percig bírták a nyomást, a félidő csak 0-1 volt, sőt Ganna Voronyina gólt is lőtt, ez az otthon vereséget szenvedő csapatok közül az ukránokon kívül csak Vágó Fannyéknak sikerült).

Ha nem is nagy különbséggel, de idegenben győzött a Rosengard (1-0), amelynek azért alaposan megnehezítette a dolgát az orosz VDV Rjazany, a finn Honkát szintén 1-0-ra verő FC Zürich, és a ciprusi bajnok Barcelona FA ellen 2-0-ra nyerő Glasgow City FC. Sokáig nem tudott gólt lőni Norvégiában a címvédő Olympique Lyonnais, de azután Amandine Henry (50. p,) és Amel Majri (77. p.) találata alkalmasint a továbbjutásról is döntött.

Izlandon, a Thór/KA–VfL Wolfsburg mérkőzésen Pernille Harder az első félóra végén juttatta előnyhöz a „Farkasokat” – azután ez is lett a végeredmény. Jakabfi Zsanett az utolsó húsz percben játszott, így a pályán is részese volt a sikernek, amelynek elegendőnek kell lennie a legjobb tizenhat közé jutáshoz.

Sankt Pöltenben a Paris SG – úgy tűnt – semmit sem bíz a véletlenre: a dán Signe Bruun a 4. percben gólt lőtt, majd Kadidiatou Dani találatával, a 20. percre már kétgólos előnyben voltak a franciák. Az SKN Sankt Pölten azonban nagyon összekapta magát, tartotta az eredményt, és ebben talán szerepe volt a „mieinket” bíztató, több mint száz magyar szurkolónak is. A 65. percben a nem sokkal korábban beállt Nagy Vanessza kulcspasszából Fanny harcolt ki büntetőt – azután, ha már kiharcolta, be is lőtte. Az 1-2 maga volt a csoda, de a francia sztárcsapat túl jó ahhoz, hogy ne legyen válasza: bejött a hajrára Marie-Antoinette Katoto (emlékezhetünk rá az U20-as vb-ről, az elődöntő hajrájában, a spanyolok ellen ő rontott 11-est) és hamar gólt szerzett, majd ezt a lengyel Paulina Dudek megfejelte még eggyel. 1-4 lett a vége, ami, ha nem is jó (melyik vereség jó?), abszolút „vállalható”: az osztrák bajnok számára ez a realitás, siker az, hogy 85 percig szoros meccset játszott Európa egyik legjobb csapatával.

Csütörtökön további három meccsre kerül sor: Gintra Universitetas – Slavia Praha; LSK – Zvezda-2005 Perm; Atlético Madrid –Manchester City.

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

Marozsán Dzseni “döntős” a FIFA Év játékosa választásán

A FIFA nyilvánosságra hozta, kik jutottak a "döntőbe", ki az a három játékos, illetve edző, ...