Gyorshírként
Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Az UEFA Női Bajnokok Ligája a nagyok játszótere…
A Glasgow City FC játékosai nem csak a klub, de a skót női futball legzajosabb sikerét ünnepelhetik

Az UEFA Női Bajnokok Ligája a nagyok játszótere…

Három mérkőzés maradt mára az UEFA Női Bajnokok Ligája 2. fordulójának visszavágói közül. Az a trojka jutott tovább, amelyet az első meccsek alapján esélyesnek tippelhettünk – de azért nem maradtunk izgalom nélkül.

Párizsban a PSG 1-1-es félidő után, simán verte az izlandi Breidablikot, és 7-1-es összesítéssel lépett a legjobb nyolc közé. Az Arsenal nagyon elverte a Slavia Prahat, a 8-0 még akkor is mellbevágó, ha az első meccsen, Prágában is 5-2-re nyertek az angolok. Ha már angolok: az Arsenal nyolc góljából hetet holland játékos szerzett, Danielle van de Donk és Vivianne Miedema hármat-hármat, Jill Roord egyet. A nyolcadik an-gólt Kim Little rúgta – aki meg, skót. Visszaugorva a Slaviához, úgy tűnik, nincs minden rendben a klubban, a keretet böngészve az látszik, vékonyabban csordogálnak a pénzcsapok.

A nap meccsét Glasgow-ban játszotta a két hete idegenben 2-0-ra nyerő Glasgow City FC és az előzetesen jóval esélyesebbnek ítélt Bröndby IF. Ma este viszont a dánok futballoztak jobban, a 37. percre ledolgozták a hátrányukat, 2-0-ra vezettek. Utána viszont semmi sem sikerült a Bröndbynek – igaz a GCFC sem tudott gólt szerezni a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban sem. Jöttek a tizenegyesek, az első pár mindkét rúgója gólt lőtt – utána viszont a dánok már egyet sem. A Glasgow City a 2-2-es összesítés után 3-1-re megnyert tizenegyes-párbajjal jutott be a negyeddöntőbe, ahol a skót bajnok mellett két francia (Olympique Lyonnais, Paris SG), két német (VfL Wolfsburg, Bayern München), két spanyol (FC Barcelona és Atlético Madrid) és egy angol (Arsenal Ladies) csapat várja a november 8-i sorsolást, majd a tavaszi folytatást.

Hiába na, az UEFA Női Bajnokok Ligája a nagyok játszótere…