Gyorshírként
Kezdőlap / Hírek a nemzetközi női labdarúgásból / Anglia is ott lesz a jövő nyári világbajnokságon!

Anglia is ott lesz a jövő nyári világbajnokságon!

Wales válogatottja majd’ hatvan percig küzdött, mint malac a jégen, és tartotta az angolok ellen azt a rekordját, amelyhez hasonlóval az európai vb-selejtezők mezőnyében csak az Európa-bajnok hollandok büszkélkedhetnek – a sorozatban – több mint 7 és fél meccsen – egyetlen gólt sem kaptak.

Az 57. percben azután a Barcelonában játszó Toni Duggan találata megtörte az ellenállást, a kétségtelenül jobb csapattal rendelkező Anglia előnybe került, sőt pár perccel később Jill Scott, majd a lefújás előtt a City másik támadója, Nikita Parris is gólt szerzett – magabiztos, sima 0-3 lett a meccs vége. Ezzel a Lionesses megnyerte a selejtező-csoportot (azért említsük meg azt is, az angolok is csak egy gólt kaptak a 8 meccsükön), és csatlakozott a francia, a spanyol és az olasz válogatotthoz: ott lesz a földrészünk „küldötteként” a jövő nyári, franciaországi vb-n.

Sajnáltam szegény walesieket, mert egyrészt roppant szimpatikus a csapatuk, másrészt történelmi, nagy siker kapujában álltak – most pedig úgy kalkulálok, a 7 vesztett ponttal még a legjobb négy második közé sem férnek majd be, nem viaskodhatnak majd tovább a vb 9. európai helyéért.

A csütörtöki játéknap további hat meccse közül, talán a Románia–Belgium mérkőzést kell kiemelni. A továbbjutás szempontjából csak a belgák számára volt tétje a meccsnek, ha kedden nem kapnak majd ki otthon, Louvinben a csoportgyőztes olaszoktól, „négyben lehetnek”, de a románok is nagyon készültek, megmutatandó, nem esélytelenek egy második kalapos csapattal szemben sem.

Mirel Albon csapata – amelyben a remekül játszó Gődér Brigitta végig a pályán volt (az ETO kapitánya kapcsán érdemes talán felhívni a figyelmet, ő ma a Jet-Sol Liga mezőnyének egyetlen játékosa, aki biztos tagja egy, a magyarnál előrébb rangsorolt válogatottnak), illetve kezdett Bianca Sandu és Herczeg Andrea is de őket lecserélte Mirel Albon. A belgák a 85. percig (!) nem tudták feltörni a 3-4-3-as rendszerben játszó románok védelmét – ekkor azonban a szünetben beállt Ella van Kerkhoven gólt szerzett, eldöntve a meccset.

A papírformát igazolva, a hármat vágó Lisa-Marie Utland jó teljesítményének is köszönhetően, simán, 4-0-ra nyert Norvégia a szlovákok vendégeként. Északi szomszédunk kedden, Észak-Írországban játszik még, ezen a meccsen dől el, a szlovákok valóban 0 ponttal zárják-e a selejtezőt. Azért az északírek sem túl fényes főpróbát tartottak, ők is egy négyessel zárták a napot, Dublinban, az írek ellen. Ebben a csoportban a két csapat keddi, ki-ki meccse előtt Hollandia 19, Norvégia 18 pontos.

A már továbbjutott, vb-résztvevő spanyolok 5-1-gyel intézték el a finneket, akiknek így valószínűleg a harmadik hely marad. Ausztria lehet – a keddi, osztrák-finn meccs után – a második. Amennyiben Bécsújhelyen az osztrákok legalább két góllal nyernek, valószínűleg továbblépnek a pótselejtezőbe. Érdekes, és egyben látványos, hogy esik vissza a finn válogatott – pedig Európa egyik legerősebb edzője, Anna Signeul ül a kispadon.

Magabiztos sikerrel zárta a napot Csehország (2–0, Szlovénia ellen), és Lengyelország (Fehéroroszország vendégeként  4–1), de egyik győztesnek sincs reális esélye a továbbjutásra.

Ma egy világbajnoki selejtezőt rendeznek – de, nem akármilyet! Délután (16.55-től) Izland–Németország!

Rólunk Denes Andras

avatar
Sokan kérdezik, miért nem szeretik, miért nem támogatják többen, jobban, a női labdarúgást? A mi válaszunk erre az, azért, mert még nem voltak olyan szerencsések, hogy megismerhették… Aki pedig szeretne olyan szerencsés lenni, az aligha találhat jobb partnert, mint a NŐIFUTBALL.COM

Ezt már olvastad?

A “nagyágyúk” már a tavaszra készülhetnek

A nyolcból hét párban pályára léptek a csapatok szerdán, az UEFA Női Bajnokok Ligája 2. ...