Gyorshírként
Kezdőlap / Pályán az amatőrök is / A Nyírség nyerte meg a nyíregyházi derbit
A Nyírség NSC vesztett állásból fordított a derbin

A Nyírség nyerte meg a nyíregyházi derbit

A női labdarúgó NB II hétvégi fordulójában, megszilárdította vezető helyét a két csoport hibátlan listavezetője, a Kelen SC és a MOL Vidi FC.

A Keleti csoport élén álló fővárosi gárda a Szolnok Fanatic elleni, idegenbeli mérkőzésen aratta hatodik győzelmét (2-3). Pavlik Júlia és Horváth Fruzsina góljaival, bő félóra után már masszív előnnyel vezettek a vendégek, majd Vágó Anikó szépítő gólja után Horváth Fruzsina lőtt még egyet – a hajrához érve, a 72. percben, Novák Gabriella találata tette ismét szorossá a meccset, így azután a lefújásig izgalmas volt a meccs.

A forduló keleti rangadóját a nyíregyházi derbi kínálta, amelyen a többség talán az éremre hajtó Szpari sikerét várta. Kovács Anikó már a 2. (!) percben gólt szerzett, igazolni igyekezvén a papírformát, ám a nagy szívvel küzdő Nyírség bizonyította, hogy a rangadókon, a különleges töltettel bíró meccseken mit sem ér az esélylatolgatás: a fiatal, még középiskolás korú Balogh Panna a szünet előtti percben egyenlített, a 72. percben pedig a pazar technikai képzettségű Balogh Erika állította be a végeredményt: 2-1-re nyert Kósa János csapata.

A Monori SE – némiképp talán könnyebb ellenfelek ellen – megnyerte az első négy mérkőzését, majd otthon botlott a Nyíregyháza Spartacus ellen. Fehér Tamás csapata vasárnap jó játékkal talált vissza a nyerő szériához, gólgazdag meccsen, 6-3-ra győzte le a középmezőnybe visszacsúszó Airnergyt. Pedig, a szünetben – Szabó Katalin és Nádudvari Anna góljaival – még a fővárosiak vezettek 2-0-ra, innen fordítottak Tenczel Csilla és Teleki Bori, valamint Sass Viktória és Kókai Krisztina góljaival a hazaiak.

Továbbra is pont nélkül áll az újonc Femina (ha a magyar női futball legpatinásabb klubja esetében újoncot emlegetni nem bornírtság), amely ezúttal az Újpesttől kapott ki (1-3), Rákospalotán. A szomszédvárak csatájában Boda Dzsenifer, illetve Orsó Vivien és a duplázó Kuhár Réka szerezték a gólokat.

A Nyugati csoportban a MOL Vidi a Balatonfüred FC ellen nyert 10-0-ra. A székesfehérvári csapat az eddigi hat meccséből négyszer (!) tíz gólt, vagy többet lőtt (és azért az ajkai 8-1 sem volt szoros eredmény), de egyelőre „csak” két pont az előnye a szintén jól szereplő soproniak előtt. Gajdóczi Tibor csapata – az Airnergy elleni kupameccs után – a csoport két, talán legerősebb csapatával, a vasárnap rangadót nyerő Sopronnal, valamint a tavaszi „mumussal”, a ZTE-vel játszik – ha ezeket a meccseket is behúzza, szinte csodának kell történnie ahhoz, hogy a folytatásban ne csak a piros hátakat lássa a mezőny.

A fürediek elleni meccsen Gajdóczi Tibor – szokásához híven – igyekezett forgatni a keretet, a kispadra ültette Szalai Fannit, Pécsi Dórát, Moizer Melittát, Pasker Renátát és Székely Zsuzsannát is: aligha túlzás, hogy mind az öten stabil kezdőjátékosok lennének bármely NB II-es csapatban. A csapat így is futószalagon gyártotta a gólokat – a tízből Trampler Kinga szerzett hármat, Szehofner Vivien és a „kisebbik” Szabó Bernadett kettőt-kettőt.

Kardos Emese gólerősségének köszönhetően győzte le az újonc MTE 1904 a nagykanizsai Ziccer NLSE-t. A móváriak már 3-0-ra is vezettek, az MLE-től „hazaigazolt” Szollár Bernadett a 60. percben szépített.

Magabiztos, szép győzelmet aratott Pécsett az újonc PELC-Nyárád, (1-4) amely, ha ilyen szorgosan gyűjtögeti a pontokat, akár éremért is versenyben lehet. A pápai csapatból ezúttal Pődör Patrícia, Beimli Katalin, Bereczky Franciska és Kalmár Helga talált a kapuba, a pécsiek becsületgólját pedig Farkas Jázmin lőtte.

Az SC Sopron nyerte meg a nyugati, pontosabban észak-nyugati rangadót. Szegedi Anita góljával a ZTE szerzett vezetést, ám Sábján Réka egyenlített, majd a rutinos Sudár Mónika a győztes gólt is megszerezte. Története legjobb szezonját futja a soproni csapat, Németh Zitáék eddigi mérlege öt győzelem és egy döntetlen. A következő meccsen, a 8. fordulóban jön majd a „mestervizsga”, a MOL Vidi ellen.